День нюху

Всесвітній день нюху

Всесвітній день нюху було засновано у 1988 році шотландцем Джорджем Доддом – ученим-ароматистом, парфумером, ароматерапевтом, експертом із запахів. Дату святкують щороку 27 квітня. Спонсором свята виступають Aroma Academy та Perfume Academy.

Споріднені події:
👃🏻 День обізнаності про аносмію

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Джордж Додд пройшов великий кар’єрний шлях від навчання у сфері молекулярної хімії та біології до заснування першої у світі компанії з біотехнології запахів. Він вважає, що нюх можна і потрібно тренувати. Засновник свята у 1970-х роках працював над розробкою навчальних комплектів для сліпих дітей з метою хоча б часткової компенсації втраченого зору.

Цей день можна відсвяткувати, завдавши своєму носові тести. Наприклад, на прогулянці принюхуватися та намагатися визначити, звідки йде який запах. Або підготувати для друзів чи родини вікторину: скласти у непрозорі ємності різні пахучі речі (апельсинову кірку, кавове зерно, мило, зубну пасту тощо) та давати понюхати, попрохавши визначити, чим пахне. 

Нюх – один з органів чуттів, він також про почуття і часто про інтуіцію. Як часто запахи нас занурють у спогади, ми асоціюємо запахи з певними людьми, подіями та періодами свого життя.

Також Всесвітній день нюху нагадує, що в разі погіршення відчуття запахів слід відвідати лікаря-отоларинголога чи невролога. Такі симптоми можуть свідчити про хворобу.

Позначки:
Copy link