Міжнародний день музеїв (ЮНЕСКО)

Міжнародний день музеїв

18 травня кожного року світ відзначає Міжнародний день музеїв (International Museum Day). Свято започаткували у 1977 році на засіданні Міжнародної ради музеїв. Зараз подію святкують понад 150 країн. Починаючи з 1992 року щорічно обирають певну тему свята, відповідно до якої організовують заходи, котрі можуть тривати до місяця. 1

Схожа подія:
🖼 День повільного мистецтва
🖼 День музейного селфі
🖼 Всесвітній день мистецтва
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Метою Міжнародного дня музеїв є підвищення поінформованості людства щодо важливості ролі музеїв для всебічного суспільного розвитку, подяка музейним співробітникам за старанну працю, повага до культурного, історичного й наукового надбання.


Окрім проведення офіційних тематичних заходів, 18 травня музеї відкривають свої двері для безкоштовного споглядання.

  • Найстаріший музей на планеті – Капітолійський, котрий знаходиться у Римі (працює з 1471 року).
  • Найбільший музей України – Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів)
  • Найстаріший музей України –  Одеський міський музей старожитностей (1825 р.)

Найбільші музеї світу за площею

  • Лувр, Париж, Франція, 72 735м2, 1792 рік заснування
  • Національний музей Китаю, Пекін, Китай, 65 тим м2, 1959 рік
  • Метрополітен-музей Нью-Йорка, США, 58 820, м2, 1870 рік
  • Музеї Ватикану Ватикан, (Рим) Ватикан, 43 тис м2, 1506 р
  • Токійський національний музей, Токіо, Японія 38 тис м2, 1872 рік

Добірка найкращих музеїв світу

  1. Лувр, Париж
    Лувр – це не лише Мона Ліза, це скарбниця мистецтва всіх століть, включаючи роботи Делакруа і Дюрера, а також вражаючі давньоєгипетські колекції. Спочатку середньовічна фортеця, а потім королівський палац, Лувр був перетворений на музей два століття тому. Суперечлива скляна піраміда І.М. Пея, відкрита в 1989 році, перетворила його з традиційного національного музею на приголомшливу архітектурну перлину з яскравою атмосферою. Цяслугує його головним входом, гармонізуючи історичні та сучасні елементи музею Лувр зберігає одні з найважливіших колекцій, що охоплюють період від античності до 19 століття. Не пропустіть знакові “Венеру Мілоську” та “Крилату перемогу Самофракії”.
  2. Галерея Уффіці, Флоренція
    Тут зберігається безліч класичних шедеврів, може викликати непереборні емоції, частково завдяки таким роботам, як “Народження Венери” Боттічеллі та “Медуза” Караваджо. Це місто обов’язково варто відвідати, щоб побачити багату колекцію творів мистецтва епохи Відродження.
  3. Музей Акрополя, Афіни
    Музей Акрополя, розташований на історичних схилах Акрополя, заснований у 1880-х роках, – це елегантний, сучасний простір, в якому чудово представлені артефакти стародавнього міста. Відвідувачі можуть прогулятися стародавніми кварталами і помилуватися предметами візантійської епохи. Головною родзинкою є фриз Парфенону, який представлений у відповідності до оригінальних розмірів храму.
  4. Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк
    Це улюблений музей художника Герхарда Ріхтера, відомий своєю впливовою роллю в сучасному мистецтві, де представлені роботи Кеті Акер і Жан-Мішеля Баскії, серед інших. З моменту свого відкриття музей перебуває в авангарді сучасного мистецтва, проводячи новаторські шоу та унікальні виставки.
  5. Метрополітен-музей, Нью-Йорк
    Як найбільший музей у Західній півкулі, колекція Метрополітен-музею є великою і різноманітною, охоплюючи всю земну кулю від античності до сучасності. Серед основних експонатів – європейський живопис Боттічеллі та Вермеєра, єгипетська колекція з гробницею Пернеба.
  6. Музей Прадо, Мадрид, Іспанія
    Музей Прадо, що спирається на багатовікове королівське покровительство, демонструє вражаючу колекцію класичних шедеврів іспанських, італійських і фламандських художників. Відкритий для відвідувачів у 1819 році, музей розташований у неокласичній будівлі, спроектованій Хуаном де Вільянуевою. Серед основних експонатів – роботи Веласкеса, Гойї та “Три грації” Рубенса.
  7. Національний музей сучасного і новітнього мистецтва, Сеул
    Цей музей пропонує цифрову колекцію, яка приваблює поціновувачів мистецтва навіть під час локдауну. Завдяки таким роботам, як яскраві абстракції Ю Янгкука, та зовнішньому парку скульптур, цей музей є свідченням любові Сеула до сміливого та прекрасного.
  8. Смітсонівський інститут, Вашингтон, округ Колумбія
    Смітсонівський інститут – найбільший музейно-дослідницький комплекс у світі, що складається з 19 музеїв, Національного зоологічного парку та численних дослідницьких установ. Понад 137 мільйонів об’єктів, що розповідають історію Америки, спонукають відвідувачів планувати свої візити стратегічно, зосередившись на кількох основних моментах, щоб максимально ефективно використати свій час. Серед ключових експонатів – рубіново-червоні туфельки Дороті в Національному музеї американської історії, діамант Надії в Національному музеї природничої історії та командний модуль “Аполлона-11” в Національному музеї авіації та космонавтики.
  9. Рейксмузеум, Амстердам
    Рейксмузеум може похвалитися великою колекцією, яка включає 40 картин Рембрандта і чотири Вермеєра, що відображають суть голландського мистецтва Золотого століття. Тут також є інтригуючі мініатюри та чудове кафе.
  10. Тейт Модерн, Лондон
    Розташований у приміщенні колишньої електростанції, Тейт Модерн є лідером на сцені сучасного мистецтва з величезними галереями та переконливими інсталяціями. Зал “Турбіна” славиться своїми масштабними роботами всесвітньо відомих художників.
  11. Музеї Ватикану Ватикан, Рим
    Музеї Ватикану складаються з 22 колекцій, кожна з яких наповнена незліченними шедеврами. Від класичних скульптур Музею Піо-Клементіно до фресок Рафаеля та Сікстинської капели Мікеланджело – ці музеї пропонують розкішні колекції історичного та мистецького значення.
  12. Британський музей, Лондон, Англія
    Британський музей є домом для величезної колекції археології та етнографії, що налічує понад вісім мільйонів предметів. Тут зберігається друга за величиною у світі колекція єгипетських старожитностей за межами Єгипту, в тому числі знаменитий Розеттський камінь. Його великі фонди охоплюють від доісторичних артефактів до ассирійських палацових кімнат і вишуканих золотих прикрас.

Музеї не лише зберігають неймовірні колекції, але й розповідають захопливі історії для своїх відвідувачів, це подорож у часі та просторі, музеї – це скарбниці мистецтва та історичних знань.

Коли будемо відзначати Міжнародний день музеїв ?

РікДатаДень
202518 травняНеділя
202618 травняПонеділок
202718 травняВівторок
202818 травняЧетвер
202918 травняП’ятниця

Перевірено редакцією DAY TODAY

  1. https://icom.museum/en/international-museum-day-2/
Copy link