Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих

Кожен рік у неділю, що завершує останній повний тиждень вересня, в світі проводиться Міжнародний день глухих. Воно присвячується усім людям, котрі мають проблеми зі слухом.

У 2023 році Міжнародний день глухих припадає на 24 вересня.

Схожі події:
🦻 Всесвітній день слуху
🦻 Міжнародний день жестових мов

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день глухих в історії

Започаткували цей день ще в 1951 році. Саме тоді була заснована Міжнародна федерація глухих. Згідно зі статистичними даними, на 100 осіб в середньому припадає 1 людина, яка є носієм гена глухоти. Це означає, що багато хто з нас може знаходитися в зоні ризику.

Перша школа для глухих була заснована в 1760 році французом, абатом де л’Епе в Парижі. Завдяки йому глухі вчились спілкуватися за допомогою міміки та жестів.

В Україні Товариство глухих почало своє існування з 1933 року. Україна, як член ООН, ЮНЕСКО, ВООЗ та МОП, в 1959 році приєдналась до Всесвітньої федерації глухих.

Видатні особи, що мали вади слуху

Глухота не є перепоною для встановлення товариських стосунків або нових знайомств. Багато з глухих людей стали видатними особами. Наприклад, усім відомий композитор Бетховен, письменник Жан-Жак Руссо, художник Антоніо Станіолі, письменник Віктор Гюго. Ці люди зробили великий внесок в культурну спадщину людства.

Позначки:
Copy link