Міжнародний день боротьби з монокультурними насадженнями

Міжнародний день боротьби з монокультурними насадженнями

Міжнародний день боротьби з монокультурними насадженнями (International Day Against Monoculture Tree Plantations), що відзначається 21 вересня, є важливим днем, який висвітлює нагальні проблеми, пов’язані з монокультурними насадженнями та їх впливом на біорізноманіття, місцеві громади та навколишнє середовище.

21 вересня було обрано Міжнародним днем боротьби з монокультурними насадженнями, оскільки цей день визнаний Днем дерева в Бразилії. День був започаткований у 2004 році під час зустрічі громадської мережі, яка активно виступала проти промислових плантацій дерев у Бразилії.

Основна мета цього дня – об’єднати різні організації, мережі та рухи, відсвяткувати опір і підняти свій голос проти розширення плантацій монокультурних дерев. Ці плантації становлять значну загрозу суверенітету місцевих громад і корінних народів.

Вплив на біорізноманіття та місцеві громади

Екологічні та соціальні групи по всьому світу використовують цей день, щоб привернути увагу до згубного впливу монокультур дерев на біорізноманіття та місцеве населення. Глобальна лісова коаліція звернула увагу на збільшення кількості плантацій завдяки політиці розвитку відновлюваної енергетики. Є повідомлення про плантації дерев, спеціально створені для задоволення зростаючого попиту на біоенергію, що з’являються в таких регіонах, як Західне Папуа, Республіка Конго та Гайана.

Багато корінних і залежних від лісів громад відчули на собі негативний вплив цих плантацій на власні очі. Вони були виселені зі своїх земель, стали свідками знищення своїх харчових ресурсів, спостерігали деградацію ґрунтів і виснаження водних ресурсів. Ці громади часто опиняються в нерівній боротьбі з більш впливовими суб’єктами, такими як плантаційні компанії.

Заклик до дії

У цей Міжнародний день боротьби з монокультурними плантаціями знову лунає заклик до активізації зусиль на підтримку рухів опору тих, хто виступає проти зазіхань на їхні землі з боку плантаційних компаній. Це зверенення із закликом припинити просування моделі “розвитку”, яка неодноразово доводила свою соціальну та екологічну катастрофічність.

Міжнародний день боротьби з монокультурними плантаціями нагадує про виклики, з якими стикаються місцеві громади та навколишнє середовище через неконтрольоване розширення плантацій монокультурних дерев.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день боротьби проти пестицидів
✔️ Міжнародний День боротьби проти гребель
✔️ Міжнародний день лісів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link