Міжнародний день бороди

Всесвітній день бороди

Що це за день?

Перша субота вересня є особливою для всіх бороданів, адже саме в цей день відзначається Всесвітній день бороди (World Beard Day). Мало хто знає, що рослинність на обличчі потребує багато уваги та часу. Адже для того, щоб виглядати стильно та доглянуто, треба докласти чимало зусиль. Під час святкування всі представники сильної статі з бородою можуть взяти участь в численних акціях з нагоди свого свята.

У 2023 році Всесвітній день бороди припадає на 2 вересня.

Цікаві події:
👨🏻 День без бороди
👨🏻 Мовембер
👨🏻 Всесвітній день чоловіків
👨🏻 День чоловічої краси (День догляду за собою для чоловіків)
👨🏻 Міжнародний день захисту чоловічої нервової системи від насильницьких дій зі сторони жінки

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день бороди?

Точне походження свята невідоме, але є деякі докази того, що датські вікінги мали особливий день, присвячений прославленню бороди ще у 800 році нашої ери. День не мав визначеної дати, його могли відзначати десятки разів на рік.

Бородані в історії

За твердженнями багатьох психологів більшість відомих та видатних чоловіків мали великий успіх через свою зовнішність, в тому числі через наявність у них бороди. Вона робить представника сильної статі брутальнішим, мужнішим та сприяє зростанню поваги зі сторони інших інших людей. Бородані завжди відрізнялися та будуть відрізнятися з-поміж натовпу. Пропонуємо ознайомитися з володарями помітних борід, які добре відомі нам з історії.

Сократ – вважається, що видатний давньогрецький мислитель не голився не через те, що був великим прихильником бороди і дотримувався певних принципів зовнішнього вигляду. Йому просто не вистачало часу на гоління.

Конфуцій був не тільки геніальним філософом – його відрізняли з-поміж інших не тільки гострий розум та сила думки, але й поважний образ з довгою та доглянутою бородою.

Леонардо да Вінчі – ця надзвичайно обдарована людина, праці якої були недооцінені сучасниками через те, що він своїм розумом та талантами випередив час. Великий італійський художник красується на портретах з довгим волоссям та не менш довгою та досить густою бородою.

Карл Маркс – поборник соціалістичних ідей та прихильник революційних перетворень був справжнім поціновувачем гарної бороди, а вона у нього була дійсно розкішною.

Авраам Лінкольн – один з небагатьох американських президентів, який може похвалитися наявністю бороди. Подейкують, що саме їй він мав завдячувати перемозі на виборах. Адже з бородою зовнішність політика стала соліднішою.

Чарлз Дарвін – борода цього вченого і засновника теорії еволюції не поступалася його розуму.

А в вересні ще відзначають Міжнародний день краси

Почитайте історію виникнення події та дізнайтесь – люди яких професій невпинно працюють над вдосконалення нашої краси, а також – хто відкрив перший салон краси.

Цікаві факти про Всесвітній день бороди

  • Рекорд з найдовшої бороди в світі належить Гансу Лангсету, який емігрував до США з Норвегії. За даними Книги рекордів Гінеса, на момент його смерті в 1927 році довжина бороди Лангсета сягала 17 футів 6 дюймів, а це більше ніж 5 метрів!
  • Борода була частиною уніформи прусських солдатів в XVII столітті. Протягом XVII століття бороди так поважали, що вони були обов’язковою частиною форми прусської армії.

Як відзначати Всесвітній день бороди?

  • У шведському селі Донскборг всіх безбородих чоловіків виганяють з міста і змушують проводити двадцять чотири години в сусідньому лісі.
  • Гоління у Всесвітній день бороди вважається вкрай неповажним заняттям.
  • Спортивні змагання. При цьому не обов’язково, щоб в святі брали участь тільки бородаті мужчини. В світі традиційно в цей день проводять змагання між бородатими та поголеними представниками сильної статі. Наприклад, на півдні Іспанії в цей день відбуваються змагання, на які збираються чи не всі мешканці навколишніх міст та сіл. Кожен прагне стати свідком поєдинку між бородатим чоловіком і безбородим парубком.

Листівки на Міжнародний день бороди

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати Міжнародний день бороди?

РікДатаДень тижня
20214 вересняСубота
20223 вересняСубота
20232 вересняСубота
20247 вересняСубота
2025 6 вересняСубота
Copy link