Міжнародний день Біблії

Міжнародний день Біблії

Що це за день?

В останню неділю листопада всі прихильники християнської релігії, незалежно від конфесійного спрямування, об’єднуються в спільних читаннях Святого Письма. Адже цей день об’явлений Міжнародним днем Біблії. В 2023 році цей день випадає на 26 листопада, а за ним слідує Міжнародний тиждень Біблії. Ця книга завжди була лідером за кількістю видань у світі. Християни по всьому світу вважають, що читаючи рядки Біблії, вони отримують віру, надію та підтримку в найважчі хвилини свого життя.

У 2023 році Міжнародний день Біблії відзначається 26 листопада
Схожі події:
Всесвітній день прощення
День подяки
Водохреща (Хрещення Господнє, Йордан)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день Біблії?

Офіційне проголошення Міжнародного дня Біблії відбулося в 1940-му році, коли група нью-йоркських бізнесменів започаткувала біблійну асоціацію. Цей час відзначився у всесвітній історії розквітом фашизму та Другою світовою війною. Тому новостворена організація ставила собі за мету відвернути увагу американців від тих жахів, що відбувалися в Європі, та зацікавити їх у читанні Біблії, яка спонукала покладатися на Бога.

Перший День

Після того, як було проголошено Міжнародний день Біблії, керівництво біблійної асоціації мало виступити в ефірі радіо NBC, а також зустрітися з Президентом та його оточенням в Білому домі. Проте в той самий день, мова йде про події 7 грудня 1941 року, відбулася сумнозвісна нищівна атака на американську військову базу  Перл-Харбор з боку японської армії. Всі намагання США зберегти нейтралітет у цій війні були зруйновані, країна стала союзником Великобританії та інших країн Європи, що боролися з чумою фашизму в світі.

Таким чином, зустріч з Президентом в Білому домі так і не відбулася, а от читання Святого Письма в ефірі NBC не тільки мали місце, але й слугували підтримкою для багатьох слухачів в цей непростий час. Поряд з головними новинами, які в цей день транслювались NBC на інші радіостанції, відбулося загальнонаціональне читання Біблії.

Наші дні

Сьогодні Біблійна асоціація продовжує свою роботу, а національне свято, присвячене читанню Старого та Нового Заповітів, отримало забарвлення міжнародного. І тепер щороку перша неділя після Дня подяки, що є останньою неділею осені, об’єднує всіх християн світу за читанням рядків Святого Письма. Цей день також розпочинає цілий тиждень читання Біблії, протягом якого люди мають відкинути всі свої розбіжності та прислухатися до порад Божих.

Цікаві факти

 • Стародавня система написання не мала поділів. Глави у Біблії почали з’являтися лише у 1214 році завдяки єпископу Стефану Лангтону. Нумерація віршів була започаткована Сантесом Паніною у XVI столітті. Система глав та віршів, яку ми знаємо зараз, з’явилася у 1560 році, коли Біблію було перекладено на англійську мову.
 • Біблія створювалася протягом 1600 років. Книги, які входять до її складу, писалися з XV століття до н.е. до І століття н.е. Не зважаючи на те, що автори не були знайомі й жили у різні часи, інформація має єдину концепцію. 
 • У Північній Кореї не тільки прочитання, але навіть зберігання Біблії карається стратою. Цей злочин стоїть в одній лінійці з розповсюдженням наркотиків та порнографії.
 • У світі кожну секунду друкується одна Біблія, тому щоденний тираж складає 32876 примірників. Ця книга повністю перекладена на 636 мов, а деякі її глави та вірші – на 3223 мови.
 • У 1631 році вийшла книга, яку називали «Біблія грішника». Справа в тому, що помилково у сьомій заповіді не поставили частку «не», і вийшло «чини перелюбу». Помилку виявили лише тоді, коли вже понад тисячу примірників було розповсюджено. Майже весь тираж було знищено, але дев’ять примірників дійшло до наших часів.

Міжнародний день Біблії в історії

 • 1940
  Офіційне проголошення Міжнародного дня Біблії та започаткування біблійної асоціації.
 • 1941 7 грудня
  Читання Святого Письма в ефірі NBC.

Цікаві цифри та факти про Біблію

Біблія – найпопулярніша книга, яка займає перше місце в світі за кількістю видань. Щоденний її тираж складає понад 30 000 примірників. Щосекунди випускається нова Біблія. Попри це популярність цієї книги не тільки не спадає, а збільшується в геометричній прогресії. Так, якщо в 1900 році вийшло близько 8 мільйонів примірників, то вже через 50 років ця цифра потроїлась, а в 1980 році  це число збільшилось у 55 разів і становило 440 мільйонів.

Біблію та її окремі частини перекладено майже всіма мовами світу, чого не скажеш про жодну іншу книгу. На землі не існує жодного народу, чи племені, яке би не чуло про Біблію. З роками кількість мов, на яку перекладалась ця книга, стрімко збільшувалась. І якщо ще в 1900-му році Біблію було перекладено лише 567 мовами, то сьогодні її можна прочитати 2 500 мовами та діалектами. При цьому, в світі всього існує не більше 3 000 мов та діалектів.

Також Біблія є незмінним рекордсменом за тривалістю її написання. Книги, що входять до її складу, писалися з 15 століття до народження Христа по 1 століття нашої ери, тобто 1600 років.

Часті Питання та відповіді про Міжнародний день Біблії

Хто святкує День Біблії?

Цей день відзначається християнами по всьому світі незалежно від конфесії.

Що відбувається в цей день?

Люди мають забути про всі свої розбіжності та присвятити час для читання Біблії.

Як відзначати Міжнародний день Біблії?

В цей день кожен має можливість об’єднатися з іншими християнами і висловити свою любов до Біблії. Опівдні учасникам пропонується поділитися улюбленим віршем, відеосюжетом або думками, пов’язаними з Біблією, через соціальні мережі, використовуючи хештег #BibleCelebration.

Організатори свята також закликають людей запрошувати своїх друзів та родичів до святкування цього особливого дня і спільно вголос прочитати кілька глав з Біблії.

Чому важливий цей день

Міжнародний День Біблії – це міжконфесійне свято. В цей день не потрібно доводити правоту того чи іншого віросповідання. Біблія має стати розрадою для кожної людини, вселити в серце надію та побачити перед собою нові цілі та прямування. Тому всі, хто приєднується до цього свята, має поділитися особливими віршами з Біблії, які допомогли йому, з іншими людьми.

Коли будемо відзначати Міжнародний день Біблії?

РікДатаДень тижня
202029 листопадаНеділя
202128 листопадаНеділя
202227 листопадаНеділя
202326 листопадаНеділя
202424 листопадаНеділя
Copy link