
День українського козацтва
У 1999 році Президент України видав указ щодо призначення 14 жовтня Днем українського козацтва. Дата обрана не випадково, оскільки саме в цей день віряни святкують Покрову Божої Матері, яка вважалася небесною берегинею козаків. Тому це свято ще називається Козацька Покрова. Також у цей день січовики обирали нових отаманів.
Три основних свята на 14 жовтня: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисників і захисниць України.
Наприкінці XV ст. в історичних документах вперше з’явилась інформація про козацтво. На той час козаки охороняли кордони між Литовським князівством та Кримським ханством.
Волелюбні козаки понад усе прагнули встановлення незалежної держави. На одному з островів Дніпра було засновано центр – Запорізьку Січ. Протягом тривалого часу, після ряду гучних битв під проводом гетьмана Хмельницького, козацькі війська викликали великий страх у ворогів. Та наприкінці XVIII століття Запорізька Січ була зруйнована за наказом Катерини II.
На початку 90-х років минулого століття населення почало виявляти зацікавленість своїм минулим, вивчати історію та традиції козацтва, що спричинило виникнення низки козацьких громадських утворень.

Божа Матір вважалася небесною берегинею козаків, а також на покрови козаки вирушали на зимівлю по хуторах, тому цей день став днем українського козацтва. Покрова була для козаків особливою подією ще й тому, що саме цього дня вони обирали нового Січового отамана.
День українського козацтва має сталу дату і відзначається щороку 14 жовтня.