День царя Тутанхамона

День царя Тутанхамона

4 листопада археологи та всі причетні до історичних розкопок люди відзначають День царя Тутанхамона – King Tut Day.

Дивіться також:
🏺 День археолога
Почитайте історію виникнення події та дізнайтеся звідки археологи знають, де проводити розкопки, а також, як комп’ютерні технології допомагають археологічним дослідженням.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День царя Тутанхамона в історії

У цей день у 1922 році віднайшли гробниці видатного давньоєгипетського правителя. Відкриття належить британському археологу Говарду Картеру. Він займався розкопками у Долині Царів у Єгипті та знайшов гробницю. Їй присвоїли номер KV62. Коли Картер побачив, що на гробниці не були зламані печаті, він одразу зрозумів, що натрапив на видатну знахідку. Передчуття не обманули вченого – перед ним була гробниця царя Тутанхамона, який був фараоном XVIII династії та загинув у юному віці.

Незважаючи на те, що юнак-фараон за часів свого правління нічим не зумів прославитися, він став найбільш відомим правителем Єгипту в межах сучасної історичної науки. У гробниці Тутанхамона було знайдено понад 3500 старовинних предметів, які розказали вченим багато цікавого про історію, традиції та звичаї єгиптян. Наразі більшість знайдених артефактів знаходиться у Каїрському музеї.

Позначки:
Copy link