День родини

День родини

Що це за день?

День родини – гарне свято, але подія була створена у 2012 році президентом Віктором Януковичем, і це не найгірше, що стосується Дня родини. Мабуть, не випадковий збіг, що саме в цей день на росії відзначають”День семьи, любви и верности”. Через такі обставини популярності це свято у суспільстві не набуло. Указу про скасування свята День родини в Україні також досі не було. Напишіть нам, як тільки він зʼявиться.

Указ Президента України  №455/2023 від 23 липня 2023 року запроваджує відзначення Дня сімʼї у Міжнародний день сімʼї – 15 травня.1 А День родини варто відзначати щодня, щодня даруйте увагу та любов своїм близьким, бережіть своїх рідних та час, проведений разом!

Родина – що може бути важливішим від сімейного вогнища, де ти можеш розслабитися, відпочити, а також отримати душевну рівновагу. Родина – це найближчі тобі люди, які завжди готові допомогти, підтримати у скрутну хвилину. Тільки з членами своєї родини ти можеш розділити свої радощі, досягнення, а також невдачі та важкі моменти життя. Саме тому День родини, що відзначався в Україні щорічно 8 липня, є надзвичайно важливим для кожного з нас. Інколи буває, що ми забуваємо про важливість родинного вогнища, перестаємо цінувати одне одного, мета ж цього свята знову згуртувати членів родини. 

Схожі події:
👨‍👩‍👧‍👦 Всенародний День Батька
👨‍👩‍👧‍👦 Міжнародний день батька та День батька в Україні
👨‍👩‍👧‍👦 День матері
👨‍👩‍👧‍👦 Міжнародний день братів і сестер
👨‍👩‍👧‍👦 День середньої дитини
👨‍👩‍👧‍👦 Міжнародний день близнюків
👨‍👩‍👧‍👦 День дядька та тітки
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати День родини?

Свято Дня родини у нашій країні вважається досить молодим – вперше його відзначили у 2012 році.

Дата 8 липня є зовсім не випадковою, адже саме в цей день у православному світі відзначають День Петра та Февронії. Ці святі покликані захищати шлюб та родинні зв’язки. Мета святкування – укріпити родинні цінності в суспільстві, підвищити цінність сімейних стосунків та традицій, пропагувати важливість виховання дітей у великій та згуртованій родині. Але тепер у нас відбулась реформа церковного календаря з 1 вересня 2023 року, тому ця дата стала ще більш не актуальною.

Члени родини – це найрідніші в світі люди. І саме під час святкування Дня родини кожен з нас має змогу замислитися, як сильно нам поталанило мати поряд рідних та близьких людей, поряд з якими можна забути про незгоди та нещастя цього не завжди привітного світу. 

Цікаві факти про родину в Україні

В останні роки українці велику увагу приділяють дослідженням свого родинного дерева. Так, ще у 2017 році до Державної архівної служби України було понад 6 000 звернень, у 2020-ті роки ці цифри зросли у декілька разів. Фахівці пов’язують це з багатьма факторами, зокрема з відкриттям архівів для загалу та більшою зацікавленістю своїм родовим деревом.

Поряд з архівними дослідженнями у нашій країні набувають популярності ДНК-експертизи, які дозволяють дослідити своє етнічне походження. 

Загалом українці зацікавлені у створенні гармонійних родинних відносин. Міністерство юстиції України повідомляє, що за 2019 рік було укладено близько 30 000 шлюбів та зареєстровано понад 4 000 розлучень. Статистика щодо України загалом: близько 240 000 шлюбів та 40 000 розлучень.

У перший квартал після початку карантину у зв’язку з поширенням COVID-19 на території України шлюб було укладено між 5 130 парами, в той самий час близько 1 800 пар розлучилося.

Окрім офіційного українського свята Дня родини, існує ще Міжнародний день сім’ї, впроваджений на Генеральній Асамблеї ООН, що відбувалася у 1993 році. Цей день відзначають 15 травня. Також українці полюбляють святкувати такі родинні свята, як День матері та День батька, які припадають на червень.

Сучасні проблеми українських сімей

Сьогодні існує тенденція роздільного проживання сім’ї. Як повідомляє Міністерство соціальної політики України, понад двісті тисяч українських дітей виховуються у родинах, у яких один, або двоє батьків тимчасово проживають за кордонам з метою отримання заробітку. Також багато членів родин працюють у великих містах України та відвідують свою родину на вихідних.

Зростає кількість незареєстрованих шлюбів. Так, коли у 1991 році на території країни налічувалось 11-12% відсотків дітей у шлюбах, що не зареєстровані, то у 2015 році цей показник був більшим майже у 2 рази та становив 21%.

У сільській місцевості пари дуже часто не реєструють шлюб офіційно та живуть у цивільному шлюбі. Здебільшого причиною для цього є отримання соціальних виплат від держави для мам-одиначок.

Протягом останніх 20-ти років зберігається тенденція кількості розлучень. Так, в середньому цей показник складає 40% розлучень на рік від кількості зареєстрованих шлюбів за такий самий проміжок часу.

Як відзначати День родини?

  • Це родинне свято можна відзначити в найкращих українських традиціях. Веселе застілля у сільській місцевості, на якому збираються батьки похилого віку, їхні діти, племінники, внуки, дає можливість родині зблизитися, відчути підтримку близьких людей.
  • Також можна зібратися виключно у колі своєї сім’ї. Влаштувати сімейну фотосесію, виїхати на природу, придумати розваги для дітей. 
  • Зміна ролей – це своєрідна гра, яка дозволяє кожному члену родини зайняти місце іншого, щоб зрозуміти ті труднощі, з якими він зустрічається. Під час гри на день свята діти займають місце батьків, а батьки стають дітьми.
  • Разом з родиною складіть список бажань, а потім намагайтеся його втілити якомога швидше. Це може бути цікава сімейна подорож або ж придбання нового телевізора для родинних посиденьок.
  • Протягом всього дня намагайтеся якомога частіше обіймати членів своєї родини. Так ви показуєте, наскільки вони є для вас важливими.

День родини – це чудова можливість показати своїм рідним, як сильно ви їх любите. Намагайтеся приділяти одне одному більше уваги.

Листівки на День родини

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати День родини?

РікДатаДень тижня
20218 липняЧетвер
20228 липняП’ятниця
20238 липняСубота
20248 липняПонеділок
20258 липняВівторок
  1. https://www.president.gov.ua/documents/4552023-47641 []
Copy link