День працівників прокуратури України

День працівників прокуратури України

1 грудня кожного року в Україні святкується День працівників прокуратури – це офіційне професійне державне свято, яке, проте, не стало вихідним днем.

Схожі події:
⚖️ День юриста України
⚖️ День працівників суду України

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Дня працівників прокуратури України

Таку подію запровадив президент Леонід Кучма 2 листопада 2000 року, дата святкування обрана на честь дати прийняття Закону України «Про прокуратуру» у 1991 році.

Ще у давніх скіфів існували власні правові норми, а у 6-4 століттях до наших часів у Північному Причорномор’ї були так звані номофілаки, які виконували функції сучасних прокурорів, тобто стежили за людською поведінкою та виконанням законів. Княже законодавство Київської Русі почало формуватися у 10 столітті.

Мета події

Метою свята є подяка працівникам прокуратури та повага до ролі органів прокуратури у захисті людських прав, зміцненні законності. 1 грудня вище керівництво вітає працівників з їх професійним святом, а найкращі службовці отримують нагороди, премії, грамоти, звання тощо.

Позначки:
Copy link