День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї

День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї

У 2005 році на Десятій сесії Конференції держав-учасниць Конвенції щодо заборони хімічної зброї було засновано День пам’яті всіх жертв її застосування. Відтоді кожного року 29 квітня відзначається ця подія. День приурочений до набуття Конвенцією повної законної сили на міжнародному рівні.

Схожі події:
☣️ День пам’яті всіх жертв хімічної війни
☢️ Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Заборона розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї обумовлена жахливими наслідками такого виду масового ураження. У кінці 2013 року до Конвенції приєдналися 98% світових держав, які стали членами ОЗХЗ. Уперше Конвенція була підписана в Парижі у 1993 році представниками 130 країн світу, а вступила в силу у 1997.

З моменту першого застосування хімічної зброї з військовою метою минуло більше століття. Зараз світове співтовариство усвідомило небезпеку її використання. Постанова C-10/5 запроваджує День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї як нагадування майбутнім поколінням про жахливі наслідки й загрози даного виду озброєнь.

Зараз країни-учасниці Конвенції реалізують програми мирного співіснування. Навесні 2013 року у Гаазі в Нідерландах відбулася чергова Конференція членів ОЗХЗ, на якій країні дійшли повного порозуміння й прийняли політичну декларацію, спрямовану на заборону та знищення хімічної зброї. Запровадження пам’ятної події не дозволяє людству забувати про страшну загрозу, яка увірвалася у світову історію та наробила біди ще століття тому.

Позначки:
Copy link