День пам'яті преподобного Аліпія Столпника

День пам’яті преподобного Аліпія Столпника

26 листопада (9 грудня) православні віряни відзначають День пам’яті преподобного Аліпія Столпника. Народився Аліпій в місті Адріанополі, мати його була християнкою, а батько рано помер. Через це мати віддала хлопця на виховання до єпископа Феодора, а сама, позбавившись майна, пішла працювати у церкву. Будучи юнаком Аліпій бажав служити Господу та для цього хотів усамітнитися, але єпископ тримав його біля себе.

Схожі події: День святого великомученика й цілителя Пантелеймона та День пам’яті преподобномученика і сповідника Стефана Нового.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Подвижницьке життя Аліпія почалося з подорожі до Константинополя, в якій він супроводжував свого владику. Під час подорожі уві сні преподобний побачив видіння, в якому йому явилася св. мучениця Євфимія і наказала повернутися додому та на місці занедбаного цвинтаря язичників побудувати храм.

Аліпій вказівку виконав. Поряд з церквою преподобний возвів для себе стовп, на якому безперестанно молився, наставляв та навчав протягом 53 років. За свою тверду віру та стійкість преподобний отримав від Бога дар зцілення тіла і душі, а також здатність пророкувати. Лише останні 14 років свого життя Аліпій через хворобу ніг лежав, а не стояв, та все одно продовжував дякувати Творцю. З часом поряд зі стовпом «виросли» чоловічий та жіночий монастирі, якими керував Аліпій до самої смерті, а помер він у 118 років.

Позначки:
Copy link