День святого великомученика й цілителя Пантелеймона

День святого великомученика й цілителя Пантелеймона

Святий Пантелеймон у християнстві вважається покровителем воїнів і лікарів. День пам’яті про нього відзначається щороку 9 серпня. Великомученик знаний як цілитель з Нікодимії, учень відомого лікаря Євфросина. Хоча він навчався у язичницькій школі, пізніше почав постійно відвідувати християнські зібрання і прийняв хрещення, змінивши ім’я з Пантолеон на Пантелеймон.

Схожі події: День пам’яті святого апостола Якова та День пам’яті великомученика Димитрія Солунського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Його перше диво – воскресіння хлопчика, якого вкусила змія. Молитва святого оживила дитину, а отруйна тварина розлетілася на шматки. Подальше життя Пантелеймон присвятив хворим, стражденним, жебракам та християнським в’язням, допоки про нього не дізнався імператор Максиміан.

Оскільки святий відмовився стати придворним лікарем та служити язичницьким ідолам і на очах правителя зцілив заслаблого ім’ям Бога, його піддали тортурам розпеченим оловом та віддали на муки у цирк з дикими тваринами. Однак ті схилилися перед великомучеником, тому імператор наказав стратити його. Навіть воїни впали на коліна, коли меч не став рубати голову, а розм’як. Після цього Пантелеймон помолився, і голос з неба покликав його. Тільки тоді святого стратили. Частинка його затверділої крові з 1616 року зберігається в одному з монастирів Мадрида. Щороку 9 серпня вона без людського втручання стає рідкою.

Великомученику Пантелеймону молилися у Київській Русі ще з ХІІ століття. Князь Ізяслав ішов у бій у шоломі із зображенням святого. Цього дня в усіх християнських церквах проходять богослужіння в пам’ять про святого мученика.

Позначки:
Share via
Copy link