День пам'яті ассирійських мучеників

День пам’яті ассирійських мучеників

7 серпня ассирійська світова спільнота відзначає День пам’яті ассирійських мучеників. Ця дата була обрана Всесвітньою асоціацією ассирійців у 1968 році.

Схожі події: День пам’яті святих мучеників Фірса, Левкія та Каленика та День пам’яті священномученика Євфимія Сардійського
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День пам’яті ассирійських мучеників в історії

За історією цього дня ховаються сумні події. 4 серпня 1933 року в іракському місті Сумаїль араби-мусульмани влаштували криваву різню ассирійських християн. Розправа над людьми тривала тиждень, до 11 серпня. За цей час воїни регулярної армії Іраку вбили більш ніж 5000 звичайних неозброєних ассирійців. Пік цих страшних подій прийшовся на 7 серпня, тому саме цей день і був обраний днем пам’яті.

Як проводять День пам’яті ассирійських мучеників

В цей день згадують та шанують не тільки жертв вищезгаданих подій, а й усіх ассирійців-мучеників з часів Христа-спасителя до наших днів. Згадують жертв геноциду у Туреччині в період Першої світової війни і тих, хто пішов з життя через варварські дії терористів ІДІЛ.

  • Ассирійці – один з найдавніших народів світу, внесок якого в розвиток всесвітньої культури важко переоцінити.

Ассирійцям, як і іншим народам, потрібен День пам’яті, щоб вшанувати тих, хто пожертвував своїм життям за цілісність та збереження своєї культури та традицій.

Коли будемо відзначати День пам’яті ассирійських мучеників?

РікДатаДень
20247 серпняСереда
20257 серпняЧетвер
20267 серпняП’ятниця
20277 серпняСубота
20287 серпняПонеділок
Позначки:
Copy link