День пам’яті Тараса Шевченка

День пам’яті Тараса Шевченка

Щорічно 9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка – класика української літератури. У 2022 році з дня народження національного символу України виповняється 208 років. Тарас Шевченко був геніальним письменником, художником, істориком, мислителем та етнографом.

невідомий шевченок

Читайте цікаву статтю: Маловідомий Тарас Шевченко

Український класик народився у 1814 році в селі Моринці в кріпацькій родині. Зважаючи на великий художній талант Тараса поет Василь Жуковський з художником Карлом Брюлловим допомогли хлопцю отримати бажану свободу в 1838 році. Шевченко багато вчився, подорожував та писав. Спочив у 1861 році.

Перша збірка поетичних творів – «Кобзар», на честь якої поета часто називають Кобзарем. Загалом творчість Тараса Шевченка багатогранна й народна, а його постать цікава всій планеті.

Схожі події:
✍️ День народження Тараса Шевченка
✍️ День поета
✍️ День читання великої поезії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ім’ям Шевченка названо багато вулиць, закладів освіти та навіть корабель, в літературі існує Шевченківська премія та стипендія імені письменника. Велика кількість пам’ятників Тарасу Григоровичу розташована як в Україні, так і за межами.

До дня пам’яті Тараса Шевченка організовують літературні вечори, конференції, олімпіади тощо.

Copy link