День пам’яті святих Семена та Анни

День пам’яті святих Семена та Анни

Що це за день?

3 (16) лютого – День пам’яті святих Семена та Анни – день, коли Діва Марія і Йосип уперше принесли свого сина Христа у храм, а Симеон і Анна, які були чистими та вірними Богу, стали першими, хто впізнав у новонародженому Месію. Симеон і Анна –  двоє праведних людей, які дали свідчення про те, ким насправді була ця дитина. Симеон сказав, що Ісус буде «світлом для одкровення і для слави народу Ізраїлю». Симеон та Анна стали представниками усіх людей, які з нетерпінням чекали приходу Месії.

Споріднені події:
😇 Свято Святої Родини
😇 Свято зачаття праведною Анною Пресвятою
😇 Свято Непорочного зачаття

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Православна церква вважає Анну та Симеона Богоприймачами – останніми пророками Старого Завіту. Вважається, що Христос зустрів свій народ Ізраїлю в обличчях цих двох людей. А Симеон та Анна вже у похилому віці стали символами того, що хоча мирське життя і незабаром закінчується, життя в Ісусі наповнює нас спокоєм до самого кінця. Симеон та Анна щасливо приходять до заходу свого життя з Господом на руках та радістю в їх серцях. 

Як відзначають цей день?

У цей день до цих святих прийнято звертатись із проханням про дарування здоров’я новонародженим малюкам. У це свято немає посту, вживати в їжу можна все, а також прийнято старанно працювати по господарству. Тому вранці люди відправляються на ранкову церковну службу і моляться, просячи у святих щастя і здоров’я для немовляти.

Коли будемо відзначати День пам’яті святих Семена та Анни?

РікДатаДень тижня
202116 лютогоВівторок
202216 лютогоСереда
202316 лютогоЧетвер
20243 лютогоСубота
20253 лютогоПонеділок
Позначки:
Copy link