День пам’яті святих Семена та Анни

День пам’яті святих Семена та Анни

Що це за день?

16 лютого – День пам’яті святих Семена та Анни – день, коли Діва Марія і Йосип уперше принесли свого сина Христа у храм, а Симеон і Анна, які були чистими та вірними Богу, стали першими, хто впізнав у новонародженому Месію. Симеон і Анна –  двоє праведних людей, які дали свідчення про те, ким насправді була ця дитина. Симеон сказав, що Ісус буде «світлом для одкровення і для слави народу Ізраїлю». Симеон та Анна стали представниками усіх людей, які з нетерпінням чекали приходу Месії.

Споріднені події:
😇 Свято Святої Родини
😇 Свято зачаття праведною Анною Пресвятою
😇 Свято Непорочного зачаття

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Православна церква вважає Анну та Симеона Богоприймачами – останніми пророками Старого Завіту. Вважається, що Христос зустрів свій народ Ізраїлю в обличчях цих двох людей. А Симеон та Анна вже у похилому віці стали символами того, що хоча мирське життя і незабаром закінчується, життя в Ісусі наповнює нас спокоєм до самого кінця. Симеон та Анна щасливо приходять до заходу свого життя з Господом на руках та радістю в їх серцях. 

Як відзначають цей день?

У цей день до цих святих прийнято звертатись із проханням про дарування здоров’я новонародженим малюкам. У це свято немає посту, вживати в їжу можна все, а також прийнято старанно працювати по господарству. Тому вранці люди відправляються на ранкову церковну службу і моляться, просячи у святих щастя і здоров’я для немовляти.

Коли будемо відзначати День пам’яті святих Семена та Анни?

РікДатаДень тижня
202116 лютогоВівторок
202216 лютогоСереда
202316 лютогоЧетвер
202416 лютогоСубота
202516 лютогоНеділя
Рекомендовано
Щорічно 14 лютого православна церква вшановує пам’ять святого мученика Трифона…