День німецької мови

День німецької мови

У другу суботу вересня щорічно у Німеччині відзначається День німецької мови (German Language Day), вшановуючи багату лінгвістичну спадщину німецької мови.

Це день вшанування мови таких поетів, як Бертольд Брехт, Райнер Марія Рільке та класичного кінематографу Веймарської епохи. Товариство німецької мови (VDS) заснувало цей день 17 років тому з метою популяризації німецької мови та заохочення більшої кількості людей до її вивчення.

Німецька мова має багату історію, що сягає 1-го століття до нашої ери, а історичні записи свідчать про те, що давні римляни контактували з німецькомовними народами. Мова набула популярності з перекладом Біблії німецькою мовою Лютером у 1522 році, що стало альтернативою домінуванню латини. Сьогодні німецька мова є шостою найпоширенішою мовою у світі та найпоширенішою мовою в Європі.

Цікаві факти про німецьку мову

  • Німецька та англійська мови є спорідненими мовами, обидві належать до західногерманської групи мов.
  • На відміну від англійської, німецька мова має три роди: чоловічий, жіночий та середній. В англійській мові чоловічий чи жіночий рід мають лише іменники, що позначають живих істот.
  • У німецькій мові є кумедні прислів’я, наприклад, “Das ist nicht dein Bier”, що перекладається як “це не твоє пиво”, тобто “це не твоя справа”.

День німецької мови – це не лише свято мови, але й відображення німецької культури та історії. Це день, щоб досліджувати, вивчати і цінувати багатство німецької мови.

У 2023 році День німецької мови відзначається 9 вересня.
Схожі події:
Міжнародний день англійської мови
Міжнародний день французької мови
Міжнародний день іспанської мови

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link