День незалежності Ліберії

День незалежності Ліберії

День незалежності Ліберії (Liberia Independence Day), що відзначається щорічно 26 липня, є важливою подією в Африканській Республіці Ліберія. Цей день відзначається на честь проголошення незалежності країни у 1847 році, що зробило її першою африканською республікою, яка зробила це. Ліберія, спочатку колонія Сполучених Штатів, була заснована в 1822 році як притулок для звільнених афроамериканських рабів. Незважаючи на бурхливу історію, країна демонструє послідовне зростання своїх політичних та економічних структур, що дає надію на краще майбутнє.

Республіка Ліберія спочатку була створена як поселення для африканців, звільнених з американського рабства. Американське колонізаційне товариство (A.C.S.) заснувало її як засіб для поселення звільнених і раніше поневолених кольорових людей. Ідея була підтримана Америкою, оскільки більшість афроамериканців в країні стикалися з расовою дискримінацією, включаючи політичне безправ’я і відмову в основних громадянських правах.

Схожі події:
✔️ День Незалежності Республіки Мозамбік
✔️ День незалежності Бруней-Даруссаламу
✔️ День Незалежності Республіки Гана

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Американське колонізаційне товариство почало переселяти звільнених рабів на Перцевий берег Західної Африки в 1822 році. Однак асиміляція спочатку була складною. Звільнені раби колонії мали змішане етнічне походження і були виховані в американській культурі, тому їм було важко злитися з місцевим населенням.

У 1824 році колонія отримала назву Ліберія – “Земля вільних”. З ростом економіки протягом наступних десятиліть поселенці врешті-решт проголосили Ліберію незалежною державою 26 липня 1847 року. Сполучені Штати, однак, визнали її незалежність лише у 1861 році, після відокремлення південних штатів США в Конфедерацію під час Громадянської війни в США.

Роль Коннектикуту у здобутті незалежності Ліберії

Колонізаційне товариство Коннектикуту, засноване у 1828 році, відіграло значну роль у становленні Ліберії. Це товариство було частиною національного руху, що виник напередодні Громадянської війни для сприяння еміграції вільних чорношкірих людей до Африки. Метою товариства було просування та реалізація плану колонізації вільних кольорових людей, що проживали в США, в Африці або в інших місцях, які Конгрес вважав найбільш доцільними.

Колонія, яка згодом стала Ліберією, була заснована в 1822 році, і до 1832 року там налічувалося понад 2 500 поселенців. Згодом до Ліберії емігрують 18 000 американців африканського походження. Зокрема, Огастус Вашингтон, успішний афроамериканський фотограф з Гартфорда, вирішив емігрувати до Ліберії разом зі своєю родиною в 1852 році. Він досяг там великого успіху не лише як фотограф, але й як великий землевласник і член Ліберійського конгресу.

День незалежності Ліберії – це день національної гордості та святкування. Ліберійців по всьому світу заохочують з гордістю нести національну ідентичність і святкувати незалежність своєї країни з витонченістю і стилем. Цей день дає можливість ліберійцям замислитися над історією своєї країни і над тим, що означає бути ліберійцем.

День незалежності Ліберії є свідченням сили і волі звільнених рабів та їхніх нащадків. Цей день підкреслює ідею, що всі народи заслуговують на власний клаптик землі, на якому можна реалізувати свою свободу. Незважаючи на бурхливу історію країни та багато соціально-економічних проблем і викликів у сфері розвитку, які ще належить вирішити, День незалежності Ліберії слугує маяком надії та святкуванням стійкості і рішучості ліберійського народу.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Кенію

цікаві факти про кенію
Позначки:
Copy link