Міжнародний день боротьби з безкарністю

Міжнародний день боротьби з безкарністю

23 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з безкарністю. Його запроваджено у 2009 році Міжнародною асоціацією IFEX, що була заснована у 1992 році у Монреалі з метою захисту свободи слова. На сьогодні до її складу належать більш ніж 70 організацій з багатьох країн світу. 

23 листопада обрано тому, що цього дня на Філіппінах у місті Ампатуан було викрадено та знищено 58 людей, серед яких 32 журналісти та представники ЗМІ.

Метою ініціаторів дня боротьби з безкарністю є привернення уваги до проблем тих, хто зазнав погроз або тиску за використання свого права на свободу голосу. Також члени асоціації наголошують, що замовчування випадків насильства породжує безкарність та провокує наступні беззаконні дії. Вони наводять факти, згідно з якими 90% випадків вбивств журналістів за останнє десятиліття залишилися нерозкритими, а їхні кати та вбивці й досі залишаються непокараними. 

Дивіться також події схожої тематики: Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів та Міжнародний день письменників, які знаходяться в ув’язненні

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: