День Мартіна Лютера Кінга

День Мартіна Лютера Кінга

Щорічно третій понеділок січня у США – вихідний день, в який відбуваються пам’ятні заходи, присвячені життю та ідеалам відомого лідера руху за права афроамериканців Мартіна Лютера Кінга.

У 2025 році День Мартіна Лютера Кінга відзначається 20 січня
Цікаві події:
🇺🇸 День Незалежності США
🇺🇸 День дядька Сема в США
🇺🇸 День народження американського долара

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хоч закон про свято був підписаний ще у 1983 році, вперше його провели тільки через 3 роки. Довгий час деякі штати святкували подію під різними найменуваннями. Лише з 2000 року вона відзначається по всій території країни як національне свято.

Майбутній правозахисник з’явився на світ 15 січня 1929 року у місті Атланті (штат Джорджія). По закінченні навчання пішов стопами батька-священника та став пастором у сусідньому штаті Алабама.

Початок боротьби Кінга за рівні права припадає на грудень 1955 року, коли він очолив акцію протесту проти расизму щодо темношкірих пасажирів автотранспорту. Згодом та до кінця свого життя Мартін став головним представником руху за свободу особистості, використовуючи виключно мирні форми протесту. Також його увагу привертали проблеми безробіття й бідності у країні та війни у В’єтнамі.

Завдяки його зусиллям було прийнято закони про громадянські та виборчі права, які виступали гарантією рівних прав людини незалежно від національності та кольору шкіри. 

Життя Мартіна Кінга обірвалося у віці 39 років від кулі снайпера під час страйку працівників у штаті Теннессі.

Коли будемо відзначати День Мартіна Лютера Кінга

РікДатаДень
202415 січняПонеділок
202520 січняПонеділок
202619 січняПонеділок
202718 січняПонеділок
202817 січняПонеділок
Позначки:
Copy link