День канатної дороги

День канатної дороги

17 січня відзначається Міжнародний день канатної дороги, що був присвячений до видачі першого патенту на цей винахід у 1871 році.

Схожі події:
🚠 Міжнародний день світлофора
🚠 Всесвітній день велосипеда
🚠 День колеса огляду

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Дня канатної дороги

Засновником проекту став американець британського походження Ендрю Сміт Голідей, головним інженером – Вільям Еппелшмеймер, а патент на конструкцію оформив Ебнер Даблдей. 

Їм знадобилося 2 роки, щоб побудувати вагони, які чіплялись на удосконалені міцні шахтарські канати за допомогою спеціального механізму. Це було схоже на суміш трамвая та фунікулера. Першими у світі пасажирами канатної дороги, яка мала назву Clay Street Hill Railroad, стали мешканці Сан-Франциско. Вони змогли скористатися послугою 1 вересня 1873 року.

Повітряні траси

Канатні дороги – це також повітряні траси, які використовуються як громадський транспорт. Але у багатьох місцях вони стають візитівкою та популярним туристичним об’єктом.

Наприклад, найдовша у світі канатна дорога «Хон Тхом» має майже 7900 м та знаходиться у В’єтнамі. Вона поєднує два острови – Фукуок та Хон Тхом. З кабінок відкриваються неймовірні пейзажі, адже більша частина маршруту проходить над Південнокитайським морем та серед гір. Це дуже популярний туристичний маршрут.

Позначки:
Copy link