День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України

День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України

День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України – офіційна дата, коли слід вітати фахівців радіоелектронної боротьби, 12 вересня.

Святкування Дня фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України було встановлено на 12 вересня наказом Міністра оборони України від 12 січня 2006 року № 9. Проте, у 2012 році було прийнято рішення про скасування цього свята, а також було здійснено тотальне скорочення всіх підрозділів РЕБ. На момент початку війни у 2014 році, війська були практично залишені без радіоелектронної підтримки під час бойових дій на сході України.

Війська радіоелектронної боротьби України

Війська радіоелектронної боротьби є спеціальними військами, призначеними для забезпечення заходів із завоювання панування в ефірі, захисту своїх стратегічних систем управління військами і зброєю від навмисних перешкод противника, а також порушення роботи стратегічних систем управління військами противника.

У липні 2021 року було відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.

Після початку широкомаштабного російського вторгнення в 2022 році були розгорнуті мобільні групи РЕБ для протидії БПЛА.

Наказом Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта В. Залужного № 253 від 01.09.2021 «Про відзначення фахівців радіоелектронної боротьби Збройних Сил України» визначено дату 12 вересня.1

Слава ЗСУ!

Схожі події:
✔️ День військ зв’язку Збройних Сил України
✔️ День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України
✔️ День військової контррозвідки України

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://armyinform.com.ua/2021/09/12/sogodni-den-fahivcziv-reb/ []
Позначки:
Copy link