День чоловіків

Міжнародний день чоловіків

Що це за день?

Жінки так потребують чоловічої уваги, очікують на того, хто зможе їх вислухати та обійняти. Проте, дуже часто вони забувають, що й чоловіки теж потребують підтримки та обіймів. Їм необхідно, щоб їх силу та мужність визнавали та відповідно оцінювали. Батько, брат, хлопець, наречений – всі будуть раді святкуванню свого дня так само яскраво, як і жінки восьмого березня. Чоловіки абсолютно не менше турбуються про добробут родини та виховання дітей. Міжнародна спільнота вирішила зробити свято чоловіків, щоб все це підкреслити та ще раз звернути увагу. Міжнародний день чоловіків (International Men’s Day) щорічно відзначається 19 листопада.

Інші події присвячені чоловікам:

👨🏻 Міжнародний день захисту чоловічої нервової системи від насильницьких дій зі сторони жінки
👨🏻 Мовембер
👨🏻 Всесвітній день чоловіків
👨🏻 Міжнародний день чоловіків.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день чоловіків?

Думки про створення подібного свята почали з’являтися ще у 1960-х роках. Проте, великого значення цій ідеї не надавали.

Жителі Тринідад та Тобаго стали першими, хто відсвяткував день чоловіків. Після цього професор з Вест-Індійського університету в 1990-х роках запропонував зробити свято тільки для чоловіків, незалежно від віку та роду діяльності. Він вважав, що у світі існує гендерна несправедливість щодо чоловіків та їх ролі у суспільстві. Датою святкування Міжнародного дня чоловіків він запропонував день народження свого батька, адже вважав його справжнім чоловіком та гідним взірцем для наслідування. 

Цю ініціативу підтримали спочатку країни Карибського басейну, а потім Європа, Північна Америка та Азія. Згодом свято отримало визнання в інших державах світу і отримало підтримку ООН та ЮНЕСКО. Таким чином, щорічно Міжнародний день чоловіків святкується 19 листопада.

Статистика

 1. Згідно з світовою статистикою на 100 народжених дівчат припадає 107 народжених хлопців.
 2. Середня тривалість життя чоловіка становить 64,52 року. 
 3. У дорослих чоловіків мозок на 10 % більший, ніж у жінок.
 4. Хлопці у три рази більше схильні до синдрому дефіциту уваги.
 5. Чоловіки брешуть в три рази частіше жінок.
 6. Ті чоловіки, які допомагають жінкам виховувати дітей, в середньому живуть на 6 років довше ніж ті, що цього не роблять.

Міжнародний день чоловіків в історії

 • 1960
  Почали з’являтися думки про створення подібного свята, проте великого значення цій ідеї не надавали.
 • 1990
  Професор з Вест-Індійського університету запропонував зробити свято тільки для чоловіків, незалежно від віку та роду діяльності.
 • 1999
  Свято отримало визнання в інших державах світу й отримало підтримку ООН та ЮНЕСКО.

Часті Питання та відповіді про Міжнародний день чоловіків

Чому більшість чоловіків мають вищу самооцінку, ніж жінки?

Справа в тому, що чоловіки в дитинстві порівнюють себе з супергероями, а для жінок краса ляльки Барбі здається недосяжною.

Чи почуття гумору у чоловіків свідчить про кількість статевих партнерів?

Британські вчені провели дослідження в ході якого виявили, що почуття гумору є ідентифікатором кількості тестостерону в крові чоловіка. Так, жінки підсвідомо обирають чоловіків з гарним почуттям гумору, а чоловіки, своєю чергою, вдало цим користуються. Проте, не варто забувати, що велика кількість тестостерону може провокувати агресивну поведінку.

Чому чоловікам властиво говорити важливі речі одразу після інтиму? 

Вчені, що досліджували це питання, доповідають про різке виділення таких гормонів, як ендорфін, дофамін та окситоцин. Саме вони сприяють відчуттю щастя та припливу енергії. В такому стані у чоловіків всі думки стають чіткими, а розслаблення організму впливає на розуміння того, що дійсно важливе.

Як відзначати Міжнародний день чоловіків?

Беззаперечно чоловіки становлять фундаментальну важливість не тільки для жінок. Сила та мужність, доброта та ласка – саме такі риси притаманні чоловікам. Вони готові невпинно працювати, щоб забезпечити найкращим свою сім’ю.

 Дослідження психологів довели, що чоловікові необхідно чути, що він розумний. Для них важливо виконувати свою першочергову функцію – приймати остаточні рішення. Також, слід пам’ятати, що чоловік має відчувати себе сильним захисником.

Цьому жінка може посприяти своєю мудрістю та ніжністю. Психологи також зауважують, що коли чоловік займається своїм хобі, то він отримує величезне психологічне задоволення. Чоловіки, як і жінки, мають потребу в тому, щоб розказати про свої проблеми та поділитися досягненнями.

Це свято було створено та продовжує існувати саме для того, щоб про все це нагадати жіночій половині світу. Міжнародний день чоловіків підтримують чоловіки, жінки та організації у понад 60 країнах світу.

Листівки до Міжнародного дня чоловіків

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Чому важливий цей день?

Міжнародний день чоловіків зосереджується на підвищенні обізнаності про наступне:

 1. Коротша тривалість життя та той факт, що чоловіки страждають від смерті на робочому місці набагато частіше, ніж жінки.
 2. Насильство серед чоловіків та той факт, що вони також є жертвами таких речей, як зґвалтування, сексуальна експлуатація та домашнє насильство.
 3. Проблеми, з якими стикаються чоловіки як батьки, особливо одинокі батьки або батьки, які не мають хороших стосунків з матір’ю своїх дітей.
 4. Негативний образ чоловіків у ЗМІ та не тільки. Сюди входять чоловічі стереотипи, які використовуються відомими брендами в рекламних кампаніях.

Коли будемо відзначати Міжнародний день чоловіків?

РікДатаДень тижня
202019 листопадаЧетвер
202119 листопадаП’ятниця
202219 листопадаСубота
202319 листопадаНеділя
202419 листопадаВівторок
Copy link