Цікаві факти про зубну щітку

цікаві факти про зубну щітку

Про важливість дотримуватися гігієни рота було відомо людям ще у стародавні часи. Тоді, щоб очистити зуби від залишків їжі, використовувалися гілочки або листя. Сьогодні вже достовірно відомо, що від здоров’я зубів залежить здоров’я всього організму. Чи потрапляєте ви до 10% тих, хто правильно чистить зуби? До Дня народження зубної щітки пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про зубну щітку та зуби. Історія виникнення зубної щітки – це цікава й значима сторінка розвитку людства.

Зубна щітка – це важливий стоматологічний інструмент, який використовується для чищення зубів, як правило, разом із зубною пастою або ополіскувачем для порожнини рота. Вона має пластикову ручку та нейлонові щетинки, прикріплені до головки. До середини 1990-х років ринок зубних щіток виріс до 600 мільйонів доларів завдяки частій заміні та зростанню цін. В середньому кожна людина в США купує три зубні щітки кожні два роки, хоча Американська стоматологічна асоціація (ADA) рекомендує замінювати їх кожні три-чотири місяці.1

Сучасні дослідження підтверджують, що правильне чищення зубів може запобігти появі карієсу, гінгівіту та пародонтиту, на які припадає близько третини випадків втрати зубів у дорослих. Захворювання ясен виникає, коли на зубах і яснах накопичується зубний наліт – желатинова плівка, що складається приблизно на 75% з бактерій. Без регулярного, правильного чищення зубів наліт може кальцифікуватися і перетворитися на зубний камінь.


Стилі зубних щіток

До 1990-х років у супермаркетах та аптеках можна було придбати широкий асортимент зубних щіток, кожна з яких претендувала на перевагу. Споживачі могли обирати між м’якою та жорсткою щетиною, натуральною та синтетичною щетиною, різними розмірами, кольорами та конфігураціями. Зубна щітка Reach від Johnson & Johnson була першою з нахиленою ручкою, щоб полегшити чищення кутніх зубів. Пізніші моделі мали зигзагоподібну щетину для кращого видалення зубного нальоту.

Хоча більшість стоматологів сходяться на думці, що будь-яка щітка з м’якою щетиною може бути ефективною за умови правильного використання, спеціалізовані зубні щітки зазнали значного прогресу. Електричні зубні щітки особливо корисні для людей з обмеженою рухливістю або спритністю, наприклад, хворих на артрит. Інтерпроксимальні зубні щітки з маленькими трикутними головками можуть чистити під незнімними мостами і між широко розташованими зубами. Для людей з маленьким ротом доступні щітки меншого розміру, а для людей з чутливими зубами – з надзвичайно м’якою щетиною з полірованого нейлону.

Цікаві факти про зубну щітку

  • Кожна десята людина зізнається, що регулярно забуває чистити зуби. А ви?
  • У США щоденне чищення зубів стало рутиною лише після Другої світової війни, коли армія примусила солдатів чистити зуби, а потім принесли цю звичку додому.
  • Сьогодні у світі щороку продається понад 3,5 мільярда зубних щіток.
  • Деякі дослідження показали, що використання електричної зубної щітки може бути більш ефективним для видалення нальоту, ніж використання ручної щітки.
  • Рекомендується замінювати зубну щітку кожні три-чотири місяці, щоб підтримувати гігієну зубів і запобігати накопиченню бактерій на щетині щітки.
  • Стоматологи радять тримати зубну щітку на відстані не менше двох метрів від унітазу, щоб запобігти поширенню бактерій, які переносяться повітрям під час змивання.
  • Існують різні типи зубних щіток для різних потреб, наприклад, щітки з м’якою щетиною для чутливих зубів або щітки з маленькою головкою для важкодоступних ділянок рота.

Зуби

Зубна емаль – найтвердіша тканина в організмі людини. Однак пошкодити її досить легко: достатньо користуватися занадто твердою зубною щіткою або ж регулярно вживати солодощі.

Зуб – єдина частина людського організму, яка не може відновитися (хоча б частково) самостійно. Ось чому ретельний догляд за ротовою порожниною такий важливий.

Зубні ряди різних людей унікальні. Так само, як не існує однакових відбитків пальців, немає і однакових зубних рядів.

Зубна щітка Наполеона, 1795 р.
Зубна щітка Наполеона, 1795 р. Фото з Flickr

Історії виникнення зубної щітки

  • Перша зубна паста була виготовлена з вина і пемзи. Її винайшли єгиптяни близько 5000 років тому. Тоді замість щітки використовували листя і палички.
  • Перша зубна щітка з щетинками з’явилася в Китаї. Вважається, що це сталося в роки правління династії Танг (619-907 рр. н.е.). Свиняча щетина, кінське і борсукове волосся – матеріали, з яких виготовляли перші щітки.
  • В Європі щітки з’явилися тільки в 17 столітті, коли китайські мандрівники завезли її на захід.
  • Англієць Уільям Еддіс першим запровадив промислове виробництво зубних щіток у 1780 році. Вважається, що сидячи у в’язниці за масові заворушення, він спроектував власну зубну щітку. Ручкою стала тваринна кістка, в якій він висвердлив дірочки. У них Еддіс вставив свинячу щетину, що випросив у охорони, і закріпив її клеєм. Після звільнення він використав свою ідею для масового виробництва щіток і створив компанію Addis, яка діє і понині.
  • Перший американський патент на зубну щітку отримав Г. Н. Водсворт у 1857 році.
  • Перша щітка з нейлонової щетиною побачила світ лише в 1938 році, і вона швидко замінила щетину з натурального волокна, яка зазвичай використовувалася раніше..
  • Зубна щітка, що працює від електричної мережі, була розроблена в Швейцарії. За одними джерелами, це сталося в 1939 році, за іншими – після Другої світової війни. Спочатку така щітка призначалася для людей з брекетами і проблемами з дрібною моторикою, але вже в 1961 році було налагоджено масове виробництво.

Сьогодні 12% людей у ​​всьому світі користуються електричними зубними щітками.

За результатами соціологічного опитування, проведеного в 2003 році, вчені з’ясували, що найголовнішим винаходом в історії людства, без якого не можна прожити, жителі США визнали зубну щітку.

9 осіб з 10 нехтують правилом чистити зуби два рази на добу. До того ж, мало хто витрачає на чистку зубів рекомендовані 2 хвилини. В середньому цей показник становить від 30 до 60 секунд.

Після грипу, застуди або будь-якої вірусної інфекції варто змінити зубну щітку, щоб уникнути повторного зараження.

Хай цікаві факти про зубну щітку надихають вас користуватися нею правильно та щоденно!

Отримуйте сповіщення про нові статті в телеграм-каналі «DAYTODAY». Приєднуйтесь!

Стаття була цікавою?

Оцініть цю статтю!

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Ще немає голосів. Будьте першими!

Дякуємо за відгук!

Підписуйтесь на нові статті!

Шкода, що стаття вам не сподобалась...

Дозвольте нам її покращити!

Розкажіть, будь ласка, що ми можемо виправити

  1. https://www.encyclopedia.com/science-and-technology/technology/technology-terms-and-concepts/toothbrush []

Схожі статті

Ходімо далі? Наступна стаття
Copy link