Про важливість дотримуватися гігієни рота було відомо людям ще у стародавні часи. Тоді, щоб очистити зуби від залишків їжі, використовувалися гілочки або листя. Сьогодні вже достовірно відомо, що від здоров’я зубів залежить здоров’я всього організму. Чи потравляєте ви до 10% тих, хто правильно чистить зуби?
До Дня народження зубної щітки пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про зуби і зубні щітки.
Цікаві факти про зубну щітку
- Сьогодні у світі щороку продається понад 3,5 мільярда зубних щіток.
- Деякі дослідження показали, що використання електричної зубної щітки може бути більш ефективним для видалення нальоту, ніж використання ручної щітки.
- Рекомендується замінювати зубну щітку кожні три-чотири місяці, щоб підтримувати гігієну зубів і запобігати накопиченню бактерій на щетині щітки.
- Існують різні типи зубних щіток для різних потреб, наприклад, щітки з м’якою щетиною для чутливих зубів або щітки з маленькою головкою для важкодоступних ділянок рота.
Зуби
Зубна емаль – найтвердіша тканина в організмі людини. Однак пошкодити її досить легко: достатньо користуватися занадто твердою зубною щіткою або ж регулярно вживати солодощі.
Зуб – єдина частина людського організму, яка не може відновитися (хоча б частково) самостійно. Ось чому ретельний догляд за ротовою порожниною такий важливий.
Зубні ряди різних людей унікальні. Так само, як не існує однакових відбитків пальців, немає і однакових зубних рядів.

Історії виникнення зубної щітки
- Перша зубна паста була виготовлена з вина і пемзи. Її винайшли єгиптяни близько 5000 років тому. Тоді замість щітки використовували листя і палички.
- Перша зубна щітка з щетинками з’явилася в Китаї. Вважається, що це сталося в роки правління династії Танг (619-907 рр. н.е.). Свиняча щетина, кінське і борсукове волосся – матеріали, з яких виготовляли перші щітки.
- В Європі щітки з’явилися тільки в 17 столітті, коли китайські мандрівники завезли її на захід.
- Англієць Уільям Еддіс першим запровадив промислове виробництво зубних щіток у 1780 році. Вважається, що сидячи у в’язниці за масові заворушення, він спроектував власну зубну щітку. Ручкою стала тваринна кістка, в якій він висвердлив дірочки. У них Еддіс вставив свинячу щетину, що випросив у охорони, і закріпив її клеєм. Після звільнення він використав свою ідею для масового виробництва щіток і створив компанію Addis, яка діє і понині.
- Перший американський патент на зубну щітку отримав Г. Н. Водсворт у 1857 році.
- Перша щітка з нейлонової щетиною побачила світ лише в 1938 році, і вона швидко замінила щетину з натурального волокна, яка зазвичай використовувалася раніше..
- Зубна щітка, що працює від електричної мережі, була розроблена в Швейцарії. За одними джерелами, це сталося в 1939 році, за іншими – після Другої світової війни. Спочатку така щітка призначалася для людей з брекетами і проблемами з дрібною моторикою, але вже в 1961 році було налагоджено масове виробництво.
Сьогодні 12% людей у всьому світі користуються електричними зубними щітками.
За результатами соціологічного опитування, проведеного в 2003 році, вчені з’ясували, що найголовнішим винаходом в історії людства, без якого не можна прожити, жителі США визнали зубну щітку.
9 осіб з 10 нехтують правилом чистити зуби два рази на добу. До того ж, мало хто витрачає на чистку зубів рекомендовані 2 хвилини. В середньому цей показник становить від 30 до 60 секунд.
Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!