Європейський день сусідів

Європейський день сусідів

Європейський день сусідів – свято, яке з’явилося зовсім нещодавно, відзначають щороку в останню п’ятницю травня. Цю дату обрали для святкування у 2000 році в Парижі, як символ толерантного ставлення до тих, хто живе поруч. 

У 2024 році Європейський день сусідів відзначається 31 травня.

Схожа подія:
👋🏻 День сусіда в Києві

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Атаназа Періфан, засновник фонду «Paris d’Amis», вважав, що це свято допоможе боротися з ізоляцією в суспільстві. Він помітив, що люди в містах живуть дуже близько, але мало спілкуються і потерпають від ізоляції. Учасники його асоціації збирали речі та гроші для сусідів, які не могли самостійно про себе піклуватися, а також шукали роботу для працездатних. У першій акції, яку провели у Парижі у 1999 році, взяли участь понад 10 тисяч людей.

День сусідів – це щорічне свято, яке наголошує на важливості сильних громад, які підтримують підтримку. День сусідів спрямований на сприяння позитивним стосункам між сусідами та підвищення обізнаності про переваги почуття спільності.

У сучасному швидкоплинному світі може бути легко почуватися ізольованим і від’єднаним від оточуючих. Проте дослідження показали, що наявність сильних соціальних зв’язків може мати численні переваги для нашого здоров’я та добробуту. День сусідів дає можливість людям об’єднатися та зміцнити ці зв’язки, що, у свою чергу, створює більш стійкі спільноти. Незалежно від того, чи це спільна трапеза, чи просто привітання через паркан, День сусідів – це нагадування, що маленькі жести можуть мати велике значення для побудови міцніших спільнот.

Зараз свято відзначають в 50 країнах світу. Дата покликана символізувати єдність всіх людей світу та нагадати, що ми повинні ставитися один до одного з належною повагою.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link