Всесвітній день туалету

Всесвітній день туалету

Щорічно 19 листопада відзначається дуже незвичайна та неординарна подія – Всесвітній день туалету.

Схожі події:
🚾 Всесвітній день навколишнього середовища
🚾 Український День навколишнього середовища (День довкілля)
🚾 Всесвітній день океанів
Почитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – наскільки зараз забруднено пластиком світовий океан, а також з якою швидкістю вирубуються ліси на нашій планеті.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Всесвітній день туалету в історії

Все почалося з міжнародної конференції у Сінгапурі у 2001 році, де зібралося понад 200 делегатів з різних країн задля обговорення проблем туалетної справи. В результаті було вирішено створити Всесвітню туалетну організацію, котра й проявила ініціативу щодо впровадження свята.

До речі, Сінгапур обрали місцем проведення конференції не без причини: країна вкрай ретельно слідкує за чистотою власних туалетів. Тож, перше святкування Всесвітнього дня туалету відбулося 19 листопада 2002 року. Починаючи з 2013 року День туалету є міжнародним та офіційним днем ООН.

Мета заснування події

Яка ж мета цього дня? Головна місія – це подолання глобальної санітарної кризи. Всесвітній день туалету повинен стимулювати людство до створення санітарних умов для всіх, інформувати, залучати до певних дій заради усунення цієї проблеми.

Цікаві факти

  • Вчені підрахували, що у середньому людина витрачає на відвідування туалету близько трьох років свого життя. Це складає приблизно 2500 разів на рік у середньому по 6-8 разів на день. 
  • Понад половина людства не має доступу до якісних та безпечних санітарних вузлів. Наприклад, в Афганістані лише у 9% населення є туалет.
  • Туалетний папір вперше виготовила англійська компанія у 1880 році. Виріб тоді не мав форму рулонів, а був представлений у вигляді боксу з окремими аркушами. Через 10 років бренд Scott Paper розробив папір у класичних рулонах. 
  • У Пентагоні використовують близько 636 рулонів туалетного паперу на день.
  • У Європі Середньовіччя туалети в замках являли собою окремі відсіки, що виступали з вежі. Нечистоти падали просто на землю. Потім стоки відводилися по рівчакам для річки чи кріпосного рову. Таке відхоже місце характеризувалося неприємним запахом та антисанітарією.
  • Перший унітаз був розроблений у 1837 році слюсарем з Великобританії Томасом Крєппером. А вже свою назву «унітаз» пристрій отримав у 1909 році після того, як продукцію почала виготовляти в промислових масштабах компанія Unitas (Іспанія). У 1915 році унітази оснастили зливним баком сифонного типу.
  • Щороку у світі купують туалетного паперу на 2,4 мільярди доларів. Проте користуються ним лише 30% населення планети. Традиційно користується попитом білий папір, але у Франції віддають перевагу рулонам гламурного рожевого кольору.
Позначки:
Copy link