Всесвітній день прееклампсії

Всесвітній день прееклампсії

Всесвітній день прееклампсії (World Preeclampsia Day) – це щорічна глобальна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності про прееклампсію, потенційно небезпечний для життя стан, який може виникнути під час вагітності, пов’язаний з гіпертонічними розладами. Ця подія відзначається щороку 22 травня, її метою є інформування суспільства, медичних працівників про ризики, симптоми та профілактику прееклампсії.

Науковці та лікарі до кінця не розуміють, чому прееклампсія та інші гіпертонічні розлади виникають у 5-8% всіх вагітностей. Наразі єдине лікування прееклампсії починається з народження дитини, незалежно від терміну вагітності.

Схожі події:
✔️ День обізнаності про гіперемезис вагітних
✔️ День сексуального і репродуктивного здоров’я

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Засновники цієї події створили сайт preeclampsia.org і закликають долучатись до поширення інформації та обізнаності про преекламсію, ділитись досвідом у соцмережах використовуючи хештеги:

  • #PreeclampsiaAwarenessMonth 
  • #Preeclampsia 
  • #MoveResearchForward 
  • #MyPreeclampsiaStory

У Всесвітній день боротьби з прееклампсією організовуються різноманітні заходи для підвищення обізнаності та знань про прееклампсію, щоб підвищити обізнаність, покращити показники раннього виявлення, знизити ризики і ускладнення, що пов’язані із цим серйозним станом під час вагітності.

Позначки:
Copy link