День обізнаності про гіперемезис вагітних

День обізнаності про гіперемезис вагітних

Щорічно 15 травня відзначається День поширення інформації про важку форму ранкової нудоти, яка називається гіперемезис вагітних (Hyperemesis Gravidarum Awareness Day).

Гіперемезис вагітних – це стан, що спіткає вагітних жінок, спричиняючи сильну та постійну нудоту та блювання, що може призвести до зневоднення, втрати ваги та інших ускладнень, в тому числі, й переривання вагітності. Через нестерпно важкий перебіг вагітності, що пов’язаний із симптомами гіперемезису, жінки потребують медичної та психологічної підтримки, часто госпіталізації, щоб запобігти зневодненню та небезпеці для життя вагітної.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день жіночого здоров’я
✔️ Міжнародний день гінекологічного здоров’я

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ця подія важлива, в першу чергу, для поширення інформації про гіперемезис серед лікарів, щоб підкреслити потребу серйозного ставлення та важливість лікування й надання допомоги вагітним жінкам з подібними скаргами. Поради “потерпіти” в подібних випадках створюють ризик для життя вагітної жінки.

Часто жінки соромляться цього стану і не мають підтримки з боку сім’ї та медичних працівників, через це не звертаються про допомогу. Цікавий факт: герцогиня Кембриджська під час вагітності також страждала від гіперемезису вагітних.

Позначки:
Copy link