Всесвітній день морозива

Всесвітній день морозива

Що це за день?

Цю солодку лакоминку, яка дарує відчуття прохолоди в гарячі літні дні, полюбляють як діти, так і дорослі. Тому недарма було впроваджене свято, яке називається – Всесвітній день морозива. Це щорічний захід, який святкують у різних куточках світу 10 червня.

Схожі події:
🍨 День морозива на сніданок
🍨 День шоколадного морозива

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день морозива?

Вас може здивувати, чому обрана саме така дата – 10 червня – для святкування Всесвітнього дня морозива. Проте нічого дивного в цьому нема. Саме в цей день у 1786 році розпочалися масові продажі всесвітньо відомої лакоминки на території Сполучених Штатів Америки. Проте світова кулінарія могла похвалитися вишуканими рецептами цього неймовірного десерту ще задовго до цієї події. Сьогодні морозиво вважається найулюбленішим та найдоступнішим десертом для багатьох людей.

Ініціювали впровадження Всесвітнього дня морозива – представники американської компанії Ben & Jerry’s. Це фабрика морозива, шербету, заморожених йогуртів, яка була утворена у 1978 році. Засновники компанії відкрили кафе з продажу морозива, щоб заробити гроші на вантажівку, оскільки прагнули стати далекобійниками. Проте їхня справа досить швидко набула популярності, а 10 червня 1979 році Ben & Jerry’s влаштували величезну акцію, на якій роздавали морозиво безкоштовно. Згодом День морозива поширився на всю країну, а потім набув популярності у світі.

Перше морозиво

Відомо, що перші аналоги морозива з’явилися ще тисячі років тому. Вперше фруктові соки, змішані з льодом, почали куштувати представники давньокитайської знаті. Пізніше рецепти першого морозива перекочували до Стародавньої Греції. А згодом кулінари часів Олександра Македонського почали готувати заморожені ягоди – для цього використовувався звичайний сніг.

У кінці 18 століття у Європі за рецептами китайських кулінарів почали готувати солодку страву на кшталт шербету. Вважається, що рецепт приготування цього смаколика привіз з Китаю мандрівник Марко Поло. Спосіб приготування тодішнього морозива повари зберігали у великій таємниці.

У Київській Русі існувало своє морозиво – це було заморожене молоко, яке настругували на маленькі шматочки. Цю страву подавали до свіжих млинців. Європейський різновид морозива з’явився в Україні у середині 18 століття, солодкий смаколик відразу знайшов величезний попит.

Назви морозива

Американські поселенці назвали солодку заморожену страву – ice cream, що дослівно перекладається з англійської мови як «льодяні вершки». Ця назва швидко набула поширення, оскільки лакоминка дійсно створювало відчуття приємної прохолоди.

Часто морозиво називають «ескімо». Багато хто вважає, що назва походить від ескімосів. Та насправді це не так. Хоча у цієї народності також є доволі цікавий рецепт на тему морозива, коли сало тюленя перетирають із замороженими лісовими ягодами. Проте ця страва на смак дуже далека від смачного солодкого морозива.

Насправді ескімо було створено у 20 столітті в Америці. Це різновид морозива, глазурованого шоколадом. Його винайшов американський кулінар Християн Нельсон, він назвав свою страву пиріжком ескімоса.

А от улюблений багатьма пломбір має французьке походження, вперше його виготовили у містечку Пломбьер-ле-Бем, що розташоване на північному сході Франції. У Австрії почали виробляти шоколадне морозиво, а у Італії – шербет

Морозиво – це калорійна солодка страва, яка сприяє набору зайвої ваги. Проте в невеликих кількостях морозиво вживати все-таки корисно. Вчені стверджують, що воно стимулює утворення гормону серотоніну, який здійснює позитивний вплив на нервову систему. Що стосується зайвих калорій, то їх можна уникнути, обираючи нежирні сорти морозива. 

Цікаві факти

  • Вважається що перше морозиво у вигляді заморожених ласощів з’явилося у Давньому Китаї, понад 5 000 років тому. На столах знатних родин нерідко можна було побачити страву із молока та фруктів, змішаних з льодом.
  • Перше морозиво у вафельному ріжку з’явилося у 1896 році.
  • Найбільший об’єм морозива з’їдають американці. Так, у середньому, один мешканець Сполучених Штатів Америки щорічно споживає близько 20 л холодної лакомини. У холодильнику 90% американців можна знайти бодай одне морозиво.
  • Найбільше морозиво, яке коли-небудь було приготоване, мало вагу понад 1 т та висоту 4 м. Автором та виконавцем цього кулінарного шедевра став англійський кухар Хестон Блюменталь. 
  • Для того, щоб виготовити 30 тисяч літрів морозива, необхідно стільки молока, скільки одна корова може дати протягом усього свого життя.
  • Найбільшим попитом у світі користується ванільне морозиво. Його купує понад третина всіх споживачів. Наступним за популярністю є шоколадне морозиво.
  • Зазвичай, морозиво купують у літні місяці, проте зовсім інша ситуація в Канаді. Там продажі холодних ласощів у зимовий час різко збільшуються.
  • Варто знати, що в рекламних роликах морозива ви зазвичай не побачите самої страви. Оскільки морозиво швидко розтає під дією софітів, замість нього знімають картопляне пюре чи інші страви. 
  • Мало хто знає, але пломбір відрізняється від вершкового та молочного морозива. Перше є найжирнішим (10-11% жирності), оскільки його виробляють з жирних вершків чи згущеного молока. Жирність вершкового морозива становить 8-10%. Якщо ж ви слідкуєте за своєю фігурою, купуйте молочне морозиво, жирність якого не перевищує 7%.
  • Населення Землі щороку споживає понад 15 мільярдів літрів холодного смаколика. Цей об’єм можна порівняти з об’ємом 7 000 басейнів олімпійського розміру.
  • У 1813р. перша леді Доллі Медісон подала морозиво на Інавгураційному балі.
  • У 1843 р. філадельфійка Ненсі Джонсон, отримала перший патент США на невелику морозильну камеру для морозива.
  • У 1920 р. у США з’явилися перші вантажівки з морозивом.
  • Дивовижний факт щодо Томаса Джефферсона – його рецепт ванільного морозива вважається найстарішим рецептом морозива в США.

Як відзначати Всесвітній день морозива?

Дедалі частіше до святкування 10 червня як Всесвітнього дня морозива долучаються кав’ярні та ресторани українських міст. Адже це чудовий маркетинговий хід, щоб познайомити мешканців міста зі своїм закладом. Дізнайтеся, чи не влаштовують у вашому місті розпродажі та акції на морозиво. Якщо є цікаві пропозиції, то обов’язково ними скористайтеся.

Це один день в році, коли можна куштувати морозиво на сніданок, обід та вечерю. Ви охоче проводите час на кухні у приготуванні вишуканих страв? Чому б не приготувати морозиво за своєю рецептурою та не пригостити ним своїх рідних, друзів та близьких.

Набридло звичне ванільне або полуничне морозиво? Проявіть креатив із власними смаковими добавками. Додайте м’яту до полуничного морозива чи шматочки бекону до улюблених карамельних кульок?

Набридло морозиво? А як щодо того, щоб замість цього приготувати бутерброди з морозивом чи торт з морозивом?

Коли будемо відзначати Всесвітній день морозива?

РікДатаДень тижня
202110 червняЧетвер
202210 червняП’ятниця
202310 червняСубота
202410 червняПонеділок
202510 червняВівторок
Share via
Copy link