Всесвітній день боротьби з менінгітом

Всесвітній день боротьби з менінгітом

Всесвітній день боротьби з менінгітом (World Meningitis Day) , який відзначається щороку 5 жовтня, є важливою ініціативою, спрямованою на підвищення обізнаності про менінгіт – важку інфекцію, яка вражає мільйони людей у всьому світі. Цей день відзначається глобальними зусиллями, спрямованими на те, щоб підкреслити важливість розпізнавання ознак і симптомів менінгіту та наявності вакцин для його профілактики.

Походження та еволюція

Всесвітній день боротьби з менінгітом був ініційований у 2009 році спільнотою людей, які постраждали від менінгіту, в тому числі Бобом Вернером, співзасновником Фонду боротьби з менінгітом імені Беккі Вернер і координатором першого Всесвітнього дня боротьби з менінгітом. З тих пір він перетворився на глобальний рух, що об’єднує людей з усього світу, включаючи медичних працівників, людей, які перехворіли на менінгіт, і членів сімей загиблих, під егідою Конфедерації організацій, що займаються проблемами менінгіту (CoMO)1.

Значення та вплив

Менінгіт є глобальною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, щороку реєструючи 2,5 мільйона нових випадків. Він є особливо агресивним, швидко розвивається і може призвести до летального результату, вбиваючи 1 з 10 людей, що захворіли на нього. Половина всіх смертей від менінгіту припадає на дітей віком до п’яти років. Захворювання також може спричинити серйозні інтелектуальні порушення та довічну інвалідність у тих, хто перехворів. Незважаючи на його поширеність і тяжкість, існує брак знань і обмежена підтримка для тих, хто постраждав від нього2.

Глобальна дорожня карта для перемоги над менінгітом до 2030 року

Глобальна дорожня карта Всесвітньої організації охорони здоров’я з подолання менінгіту до 2030 року – це знакова ініціатива, спрямована на покращення профілактики, діагностики, лікування, моніторингу захворювання, медичної пропаганди, підтримки та догляду за хворими. Вона може врятувати до 200 000 життів щороку та значно зменшити рівень інвалідності, спричиненої менінгітом. Країни світу взяли на себе зобов’язання реалізувати бачення, викладене в цій дорожній карті, і поставили глобальні цілі, які зараз потребують підтримки з боку країн по всьому світу.

Щороку у Всесвітньому дні боротьби з менінгітом беруть участь люди з понад 106 країн світу, які вживають заходів на підтримку цієї справи. Учасникам пропонується поділитися симптомами менінгіту та інформацією про життєво важливі вакцини, запалити о 20:30 (8:30 вечора) 5 жовтня пам’ятний знак на підтримку Глобальної дорожньої карти, а також поділитися своїми історіями та досвідом боротьби з менінгітом. Кампанія також заохочує робити пожертви для фінансування життєво важливих наукових досліджень, емоційної підтримки тих, хто безпосередньо постраждав від цієї хвороби, та підвищення обізнаності про менінгіт, що рятує життя, у всьому світі1.

Всесвітній день боротьби з менінгітом – це не лише день підвищення обізнаності, це всесвітній рух за перемогу над хворобою. Він єднає людей та організації, об’єднані спільною метою – перемогти менінгіт.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день мозку
✔️ Всесвітній тиждень імунізації

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.meningitis.org/blogs/introducing-world-meningitis-day [] []
  2. https://www.comomeningitis.org/world-meningitis-day []
Позначки:
Copy link