Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень

Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень

Кожного року 17 листопада світ відзначає Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Відзначення дня впроваджено Глобальною ініціативою з боротьби проти цього захворювання.

Хронічне обструктивне захворювання легень – це хронічне захворювання, яке характеризується постійним обмеженням повітря у дихальних шляхах (бронхіальною астмою). Основною причиною ХОЗЛ є тютюновий дим, також хвороба часто з’являється через забрудненість повітря (у промислово розвинених країнах); наявність випарів хімічних речовин, пилу та диму на робочих місцях; інфекції; низький рівень життя. Рідше ХОЗЛ виникає через генетику, тривалу астму, недорозвиненість легень у дітей та гіперчутливість дихальних шляхів.

  • Сумні прогнози: до 2030 року хронічне обструктивне захворювання легень стане третьою причиною смерті на планеті. Тому вкрай важливо вчасно проводити обстеження та намагатися вести здоровий спосіб життя.

Варто також приєднатися до Всесвітнього дня без тютюну, та дізнатись більше про Всесвітній день хворого на бронхіальну астму
Почитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – наскільки шкідливими є електронні сигарети, а також, які верстви населення мають найбільший ризик захворіти на бронхіальну астму.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: