Всесвітній день бавовни

Всесвітній день бавовни

Всесвітній день бавовни (World Cotton Day) відзначають 7 жовтня. Це подія, яка підкреслює значення бавовни та її позитивний вплив на економіку, суспільство та навколишнє середовище, вшановує вплив найважливішого у світі натурального волокна.

Важливість бавовни

Бавовна виділяється як унікальне натуральне волокно з кількох причин:

  • Вона відіграє ключову роль у боротьбі з бідністю в деяких найменш розвинених країнах, пропонуючи мільйонам людей по всьому світу стабільні та гідні можливості працевлаштування.
  • Бавовна є екологічно чистою. Вона розкладається швидше, ніж синтетичні альтернативи, зменшуючи кількість пластику в наших водних шляхах і сприяючи очищенню океанів.
  • Крім того, що бавовна є джерелом волокна, вона також забезпечує їжу. Побічні продукти вирощування бавовни корисні як для людей, так і для худоби.
  • Бавовна поширена в посушливому кліматі, процвітаючи в регіонах, де багато інших культур не можуть вижити.

У цей день зацікавлені сторони світової бавовняної спільноти збираються, щоб обговорити багатогранні переваги бавовни. Мова йде про безлічі переваг, які люди отримують від виробництва бавовни, теми охоплюють питання сталого розвитку, жінок у бавовняній галузі, партнерства з брендами та багато іншого.

Історія виникнення Всесвітнього дня бавовни

Ідея Всесвітнього дня бавовни виникла у 2019 році, коли чотири країни-виробники бавовни в Африці на південь від Сахари – Бенін, Буркіна-Фасо, Чад і Малі, разом відомі як “Бавовняна четвірка”, запропонували Всесвітній торговій організації відзначати цей день. Два роки поспіль цей день слугував можливістю поділитися знаннями та продемонструвати діяльність, пов’язану з бавовною.

Організація Об’єднаних Націй визнає важливість бавовни в економічному розвитку, міжнародній торгівлі та боротьбі з бідністю. Тема третього офіційного Всесвітнього дня бавовни ООН – “Зробити бавовну справедливою і стійкою для всіх: від ферми до моди”. Ця тема підкреслює вирішальну роль бавовняного сектору та важливість сталого економічного зростання, інклюзивного розвитку та гідної праці для всіх.

Офіційна тема Всесвітнього дня бавовни – “Бавовна на благо”. Відображаючи її глобальну привабливість, логотип перекладено багатьма мовами, зокрема англійською, арабською, маратхі, іспанською, французькою, португальською, тамільською, гуджараті, пенджабі, телугу, хінді тощо.

Бавовна – це більше, ніж просто товар, вона є джерелом засобів до існування для мільйонів людей по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються, та найменш розвинених країнах. Всесвітній день бавовни нагадує про безпрецедентну важливість бавовни у світовій економіці, її роль у сталому розвитку та вплив на незліченну кількість життів.

Схожі події:
🌼 День твіду
🌼 Міжнародний день фетру
🌼 Міжнародний день мережива

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link