Міжнародний день фетру або Міжнародний день валяння з повсті

Міжнародний день фетру

Міжнародний день фетру (International Felt Day) або Міжнародний день валяння з повсті відзначається 3 жовтня. Це унікальне свято, яке об’єднує майстрів з усього світу, щоб продемонструвати свої роботи та поділитися пристрастю до повсті. Цей день відзначається різноманітними заходами, майстер-класами та виставками, що демонструють багатогранність і красу повсті.

Походження та мета

Міжнародний день фетру або валяння з повсті вперше відзначався 3 жовтня 2009 року в рамках Міжнародного року натуральних волокон, оголошеного Організацією Об’єднаних Націй. Ініціатором святкування виступила FeltUnited, некомерційна група художників з фетру з усього світу. Темою першого року стали кольори від жовтого до червоного. Цей день покликаний здивувати людей по всьому світу, знайшовши вироби з повсті та фетру у несподіваних місцях, таких як пороги будинків, парки, музеї та ринки, у різноманітних формах, таких як птахи, жилети та сумки, капелюхи, картини. Мета цього дня – об’єднати фетровиробників по всьому світу і дозволити кожному взяти участь і подати свій витвір для включення в онлайн-виставку і мультимедійну презентацію1.

Схожі події:
🧵 Всесвітній день рукоділля
🧵 Міжнародний день вишивальниць
🧵 Всесвітній день в’язання

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святкування та заходи

Міжнародний день валяння з повсті відзначається безліччю заходів, включаючи майстер-класи, на яких учасники можуть насолодитися своїм першим досвідом мокрого валяння і створити вироби, використовуючи кольори Felt United на цей рік. Учасникам пропонується вивісити свої вироби з фетру на вхідних дверях, у парках, уздовж доріг чи на автомобілях, тобто будь-де, де тільки забажає їхнє серце. Мета полягає в тому, щоб світ побачив різноманітні та креативні способи використання фетру та повсті, а учасники заохочуються бути вільними та отримувати задоволення від своїх творінь.

У Міжнародному дні валяння з повсті беруть участь майстри та ентузіасти з усього світу, кожен з яких представляє свої унікальні вироби та інтерпретації фетру. Цей день слугує платформою для майстрів, які демонструють свої роботи, діляться своєю пристрастю до повсті й фетру та надихають інших досліджувати багатогранний і творчий світ виготовлення виробів з повсті. Світове визнання і святкування цього дня сприяють кращому розумінню та оцінці цього унікального виду мистецтва.

Міжнародний день фетру – це свято мистецтва та ремесла виготовлення виробів з повсті. Це день, єднання майстрів, митців та просто поціновувачів рукоділля та натуральних волокон, щоб продемонструвати свої роботи, поділитися своєю пристрастю та надихнути інших дослідити світ повсті й фетру. Міжнародний день фетру – це свято творчості та креативності, це свято навчання та вшанування краси та універсальності повсті й фетру.

  1. https://felt.co.nz/blog/general/international-day-of-felt/ []
Позначки:
Copy link