Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє

На шостому тижні після Воскресіння Христового християни відмічають одне з найважливіших церковних свят – Вознесіння Господнє. Воно завжди припадає на четвер.

У 2024 році Вознесіння Господнє відзначається 13 червня.

Наступні події:
Зелений тиждень
Трійця
День Святого Духа
Неділя всіх святих
Початок Петрового (Петрівського) посту

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Новий Завіт пише, що, воскреснувши з мертвих, Син Божий протягом 40 днів перебував серед своїх послідовників, розказував їм про Царство Небесне та готував до прийняття благодаті Святого Духа. На 40-й день Христос зібрав апостолів на горі Елеон, що біля Єрусалиму, дав останні настанови, щоб ішли та вчили всіх мирян, хрестячи їх, та піднісся на небо, сівши праворуч свого Батька. Водночас з’явилися два ангели, які повідомили учням про друге пришестя Спасителя на землю. Апостоли, радіючи, повернулися до Єрусалиму та залишилися у храмі, молячись Господу та чекаючи зішестя Святого Духа.

Вознесіння є переломною точкою земного служіння Христа всьому людству. Тільки у IV ст. свято стало загальновизнаним. У цей день востаннє вітаються висловом «Христос воскрес!», на могили несуть печиво, щоб пом’янути померлих, а у храмах ховають плащаницю. Селяни обходять свої засіяні ділянки, качаючи на них крашанки, адже у цей період починає викидати колос. 

Листівки на Вознесіння Господнє

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Copy link