Початок Петрового (Петрівського) посту

Початок Петрівського посту

Петрівський піст починається у другий понеділок після Трійці. Кожен рік ця дата припадає на різні числа, тому що пов’язана з Великоднем. Цей піст триватиме до Свята Петра й Павла 29 червня (11 липня). Однак, у 2024 році Петрівський піст не буде проводитися через те, що цьогоріч “пізній” Великдень, Трійця – 23 червня, піст має початися 1 липня, а закінчитися – 29 червня. Така календарна колізія, розрахункова дата початку посту настає після фіксованої дати закінчення посту.

Таке дуже рідко трапляється і ми є очевидцями таких особливостей визначення подій у церковному календарі.

У 2024 році ПЦУ скасувала Петрівський піст.

✨ Яблуневий спас ✨
✨  Свято Святих Петра і Павла
✨ Трійця ✨

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Петрівського посту

Перші згадки про цей піст датуються III століттям нашої ери. Але в ті часи він виступав в якості другого шансу для того, хто не дотримувався правил Великого посту. Після зведення храму Петра і Павла у 1767 році, стриманість стали пов’язувати з цими апостолами.

Що можна робити у Петрівський піст?

У ці дні православні християни повинні не тільки обмежити вживання продуктів тваринного походження, але також очистити свій розум від злості, заздрості, жадібності та інших негативних думок, які заважають побачити Бога у кожній людині. 

Особливістю Петрівського посту є те, що в усі дні, крім середи та п’ятниці, можна їсти рибу, адже батько Петра був рибалкою. А у дні пам’яті святих треба готувати рибний пиріг.

У ці дні треба частіше звертатися до Бога з подякою та каяттям, робити добрі справи, підтримувати чистоту у домі, серці та думках. 

Що заборонено робити у Петрівський піст?

  • Стригтися
  • Займатися рукоділлям
  • Грати весілля та проводити розважальні гуляння
  • Скаржитися, ображатися, скандалити та сперечатися
Позначки:
Copy link