Свято обрітення мощей преподобного Максима Грека

Свято набуття мощей преподобного Максима Грека

4 липня православною церквою відзначається Свято набуття мощей преподобного Максима Грека. Це день пам’яті видатного письменника та перекладача, який дуже багато сил вклав у розвиток православ’я на Русі. Останні роки свого життя святого пройшли у Троїцько-Сергієвому монастирі. Тут же він і преставився у середині XVI століття у день пам’яті свого небесного покровителя праведника Максима Ісповідника та був похований у північно-західній стіні церкви Сходження Святого Духа. На цьому місці була збудована каплиця, яку називають Максимовою палаткою. 

Схожі події: День пам’яті преподобного Івана Мовчальника (Іван Безмовник) та День пам’яті преподобного Сави Сторожевського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Максим Грек вважається покровителем перекладачів, учнів та студентів. Щорічне вшанування мощей є проявом любові церкви та усього християнського народу до мученика, який при житті за своє правдолюбство та прямоту був несправедливо засуджений та звинувачений у єресі. Він за різними джерелами пройшов від 20 до 30 років тюремних ув’язнень та заслання. У 1591 році Патріарх Іов провів огляд мощей Максима Грека, наказав провести служіння по святому, а згодом з’явились його перші іконописні зображення. 

Позначки:
Copy link