
Перехід на літній час
Щорічно навесні українці переводять свої годинники на годину вперед. В Україні дата встановлення літнього часу припадає на останні вихідні березня.

В ніч із 29 на 30 березня 2025 року рівно о 3 годині в Україні відбудеться перехід на літній час. Для цього необхідно перевести стрілки годинника на 1 годину вперед.
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Увечері перед переведенням рекомендується лягти спати на декілька годин раніше, та, за можливістю, поспати трішки довше. Таким чином організм краще й швидше пристосується до нового часу.
Схожі події:
🌞 День зимового сонцестояння
🌞 День літнього сонцестояння
🌞 Перехід на зимовий час
Перехід на літній час здійснюється для того, щоб ефективніше використовувати природне денне світло та заощаджувати енергоресурси. Основні причини переходу на літній час:
- Економія електроенергії
Перенесення годинника на годину вперед дозволяє максимально використовувати природне освітлення ввечері, що знижує потребу в штучному освітленні. Це особливо важливо в промислово розвинених країнах. - Підвищення продуктивності
Більша кількість світлих годин у вечірній час сприяє підвищенню продуктивності праці та покращенню якості життя. Люди можуть більше часу проводити на свіжому повітрі після роботи чи навчання. - Безпека на дорогах
Дослідження показують, що в світлий час доби рівень дорожньо-транспортних пригод знижується. Більша кількість світлового часу допомагає зменшити кількість аварій. - Підтримка економіки
Довші світлові вечори можуть сприяти розвитку певних галузей економіки, таких як туризм, роздрібна торгівля та розважальні заходи.
Однак, існують і недоліки переходу на літній час, такі як можливий стрес через зміну біоритмів, тимчасове зниження продуктивності та ефект “відкату” під час повернення до стандартного часу восени. Через це деякі країни поступово відмовляються від цієї практики.
До речі, Верховна Рада працює над законом про скасування переводу годинників. Лікарі запевняють, що перехід на інший час негативно впливає на здоров’я людини, викликаючи порушення сну, психічні розлади, збільшення випадків інфаркту та інсульту, загострення хронічних захворювань тощо.