Міжнародний день свічника

Міжнародний день свічкара

30 квітня в різних країнах світу відзначають незвичайне свято – Міжнародний день свічкара. Святкування події покликане привернути увагу до цікавого ремесла свічкарів. Зараз навіть в інтернеті існує не дуже багато популярних груп, співтовариств та форумів для спілкування свічарів. А спеціальних подій взагалі немає.

Схожа подія:
🕯 Міжнародний день ароматичної свічки

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Започатковано Міжнародний день свічкара у 2017 році. Шанувальники цього цікавого ремесла отримали можливість відзначати своє свято. Мистецтво свічкарства об’єднує дуже багато людей від новачків до справжніх професіоналів. Незвичний формат свічкарської справи набуває популярності серед тих, хто полюбляє створювати цікаві речі власноруч.

Дату запровадження свята обрано невипадково. Вона присвячена до свята у народному календарі – до дня Зосіми Соловецького. В останній день квітня зазвичай пасічники вивозять вулики з бджолами та розпочинають сезон збору меду з обходи бджолиних угідь. За стародавніми традиціями пасічники в цей день ставили запалену воскову свічку та молилися Зосимі – покровителю бджіл.

Виробництво парафінових та воскових продуктів стрімко набуває оберти. Свічкарі виробляють красиві поробки до різних урочистих подій, наприклад, до Нового року, Різдва, Дня Святого Валентина, Великодня.

Бджолиний віск є невід’ємним матеріалом для виробництва церковних та храмових свічок, проведення традиційних ритуальних обрядів, освячення громадських міст. Святкування Дня свічника – це вшанування вкладу майстрів свічного ремесла у різні галузі. Ініціатором свята є Сергій Максимович Маузер, популяризатор свічного мистецтва в Росії. Ця людина вважає, що запровадження Міжнародного свята сприятиме розвитку дружніх зв’язків між майстрами різних країн світу та дозволить шанувальникам ремесла спілкуватися, ділитися ідеями та виробляти справжні свічкові шедеври.

Позначки:
Рекомендовано
День зачіски, або День вдячності перукарям, – це свято, коли…