Міжнародний день митника

Міжнародний день митника

Що це за свято?

Щорічно 26 січня працівники митної служби по всьому світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день митника. Свято не тільки дає можливість об’єднати митні служби у світі та виявити солідарність між ними. У цей день працівники служби проводять розрахунки, підбивають підсумки роботи за минулий рік, складають нові плани на наступний рік. У день митника у суспільстві підіймається питання про роль працівників митниці в соціальному та економічному розвитку планети.

Споріднена подія:
👮🏻‍♀️ Міжнародний день мігранта
Почитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – який відсоток мігрантів складають діти та молодь, яким ще не виповнилося 15 років.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день митника?

Як і будь-яке інше свято, Міжнародний день митника має дуже цікаву багаторічну історію, пов’язану з цікавими подіями в цій сфері послуг.

26 січня

Дата 26 січня для святкування Міжнародного дня митника була обрана не випадково. Саме у цей день, в 1953 році в Брюсселі пройшла перша конференція, присвячена Раді митного співробітництва. Організація була створена роком раніше згідно спеціальної конвенції. На першій конференції були присутні представники з 17 країн Європи. 27 січня було затверджено Конвенцію про співпрацю митних служб. З 1983 року День митника почали святкувати регулярно.

40 років потому, а саме в 1994 році Рада митного співробітництва отримала нову назву – Всесвітня митна організація.

Всесвітня митна організація

Організація є міжнародною міжурядовою установою, до складу якої входять 183 країни. До цього списку в 1992 році увійшла і Україна. Всесвітня митна організація має за мету створювати та поширювати вказівки та інструкції у галузі митної справи. Це допомагає прискорити товарообіг між різними країнами, покращити процес переміщення людей та товарів через прикордонні пункти пропуску, регулювати старанну роботу митних служб в протистоянні зі злочинними організаціями, незаконним обігом наркотичних речовин, коштовностей та інших товарів.

Щороку в червні засідає Рада – вищий орган митної служби. До складу Організації входить 6 регіонів нашої планети. До найбільших регіонів відноситься європейський, що складається з 51 держави. Окрім цього до складу установи входять такі регіони:

 • Країни Далекого Сходу та південної Азії.
 • Австралія та Океанія.
 • Країни Північної Африки.
 • Північна та Центральна Америка, Карибський басейн.
 • Центральна та Західна Африка.

Міжнародний день митника в Україні

Україна входить до складу Всесвітньої митної організації та приєдналася до святкування свята в 1992 році, беручи до уваги неоціненну користь працівників митниці в забезпеченні цілісності митної території країни та в налагодженні економічних зв’язків з іншими державами.

Міжнародний день митника в історії

 • 1953 26 січня
  В Брюсселі пройшла перша конференція, присвячена Раді митного співробітництва.
 • 1992
  До складу Ради митного співробітництва увійшла Україна.
 • 1994
  Рада митного співробітництва отримала нову назву – Всесвітня митна організація.

Цікаві факти

 • У 1985 році на кордоні між Перу та Еквадором відбулася вкрай цікава подія. На перуанській митниці заборонили експорт великої партії еквадорського меду через вміст у ньому кокаїну. Однак ніхто не підмішував наркотиків до меду, продукт отримали шляхом випуску бджіл на кокаїнові плантації.
 • На митниці Куби забороняють ввіз мобільних телефонів, тостерів, електричних плит та холодильників.
 • Одного разу французький єгиптолог привіз додому мумію єгипетського фараона. Митники довго не могли визначити розмір мита, оскільки такого пункту, як «мумія» в списку митниці не знайшли. В результаті, мумію вписали до пункту як «сушену рибу» та нарахували відповідний розмір мита.
 • Кумедна подія відбулася на американській митниці, коли її перетинав відомий російський оперний співак Федор Іванович Шаляпін. Під час перетину кордону хтось вигукнув «Погляньте, це Шаляпін – у нього золоте горло!». Американський митник не розгубився та відправив Федора Івановича на рентген.
 • Після повернення з Місяця на Землю також треба проходити митницю. Так відбулося з членами екіпажу космічного корабля Аполлон-11, серед яких був відомий американський космонавт Ніл Армстронг. В графі «відправлення» космонавти написали «Місяць», а в графі «Прибуття» – Гаваї. Також довеолося складати декларацію на вантаж, серед якого був пил та каміння з Місяця.

Часті Питання та відповіді про Міжнародний день митника

Кого вітати у Міжнародний день митника?

Це свято всіх працівників Державної митної служби України, регіональних та спеціалізованих митниць, митних постів.

Привітання на Міжнародний день митника

«Шановні працівники митної служби! Щиро вітаємо вас з вашим професійним святом! Нехай вас супроводжує спокійна мирна робота, щасливе життя та зростання у службі. Будьте завжди рішучими, з відповідальністю виконуйте свою роботу та не забувайте просуватися по кар’єрних сходинках. Ми любимо вас та пишаємося вами!»

«Прийміть щиросердечні вітання в день вашого професійного свята, а також слова подяки та пошани за важку та наполегливу працю та охорону кордонів нашої країни. Бажаємо вам здоров’я, вдачі, успіху, радості в житті та мирного неба над нашою Батьківщиною. З Міжнародним днем митника».

«Праця митника дуже серйозна та відповідальна. Її результати ми відчуваємо щодня. Це мирне небо над нашими головами, це якісні імпортні товари в нашому домі, це можливість швидко та безпечно перетнути кордон для подорожі в інші країни, чи можливість запросити у гості зарубіжних гостей. Вітаємо вас, шановні митники, бажаємо ще більше наснаги, сил та здоров’я до праці та особистого життя».

Як відзначати Міжнародний день митника?

В цей день організації проводять виступи, семінари, заходи з вдячністю для працівників митниці та навчальні семінари. Кожна людина може взяти участь у святкуванні цього свята.

Для цього необхідно: 

 • Подумати над тим, як митниця допомагає забезпечити безпеку нашої Батьківщини.
 • Зауважити, яким би був світ, якби світова торгівля не керувалася митницею.
 • Подумати над тією роллю, яку митниця відіграє у забезпеченні безпеки під час поїздки в інші країни.
 • Дізнайтеся більше про Всесвітню митну організацію та про 182 країни-учасниці.
 • Поділіться цим днем у соціальних мережах.

Коли будемо відзначати Міжнародний день митника?

РікДатаДень тижня
202126 січняВівторок
202226 січняСереда
202326 січняЧетвер
202426 січняП’ятниця
202526 січняНеділя
На конкретну дату
Рекомендовано
День, що припадає на 24 січня, проголошений Міжнародним днем освіти.…