Міжнародний день митника

Міжнародний день митника

Що це за свято?

Щорічно 26 січня працівники митної служби по всьому світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день митника. Свято не тільки дає можливість об’єднати митні служби у світі та виявити солідарність між ними. У цей день працівники служби проводять розрахунки, підбивають підсумки роботи за минулий рік, складають нові плани на наступний рік. У день митника у суспільстві підіймається питання про роль працівників митниці в соціальному та економічному розвитку планети.

Споріднена подія:
👮🏻‍♀️ Міжнародний день мігранта
Почитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – який відсоток мігрантів складають діти та молодь, яким ще не виповнилося 15 років.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день митника?

Як і будь-яке інше свято, Міжнародний день митника має дуже цікаву багаторічну історію, пов’язану з цікавими подіями в цій сфері послуг.

26 січня

Дата 26 січня для святкування Міжнародного дня митника була обрана не випадково. Саме у цей день, в 1953 році в Брюсселі пройшла перша конференція, присвячена Раді митного співробітництва. Організація була створена роком раніше згідно спеціальної конвенції. На першій конференції були присутні представники з 17 країн Європи. 27 січня було затверджено Конвенцію про співпрацю митних служб. З 1983 року День митника почали святкувати регулярно.

40 років потому, а саме в 1994 році Рада митного співробітництва отримала нову назву – Всесвітня митна організація.

Всесвітня митна організація

Організація є міжнародною міжурядовою установою, до складу якої входять 183 країни. До цього списку в 1992 році увійшла і Україна. Всесвітня митна організація має за мету створювати та поширювати вказівки та інструкції у галузі митної справи. Це допомагає прискорити товарообіг між різними країнами, покращити процес переміщення людей та товарів через прикордонні пункти пропуску, регулювати старанну роботу митних служб в протистоянні зі злочинними організаціями, незаконним обігом наркотичних речовин, коштовностей та інших товарів.

Щороку в червні засідає Рада – вищий орган митної служби. До складу Організації входить 6 регіонів нашої планети. До найбільших регіонів відноситься європейський, що складається з 51 держави. Окрім цього до складу установи входять такі регіони:

 • Країни Далекого Сходу та південної Азії.
 • Австралія та Океанія.
 • Країни Північної Африки.
 • Північна та Центральна Америка, Карибський басейн.
 • Центральна та Західна Африка.

Міжнародний день митника в Україні

Україна входить до складу Всесвітньої митної організації та приєдналася до святкування свята в 1992 році, беручи до уваги неоціненну користь працівників митниці в забезпеченні цілісності митної території країни та в налагодженні економічних зв’язків з іншими державами.

Міжнародний день митника в історії

 • 1953 26 січня
  В Брюсселі пройшла перша конференція, присвячена Раді митного співробітництва.
 • 1992
  До складу Ради митного співробітництва увійшла Україна.
 • 1994
  Рада митного співробітництва отримала нову назву – Всесвітня митна організація.

Цікаві факти

 • У 1985 році на кордоні між Перу та Еквадором відбулася вкрай цікава подія. На перуанській митниці заборонили експорт великої партії еквадорського меду через вміст у ньому кокаїну. Однак ніхто не підмішував наркотиків до меду, продукт отримали шляхом випуску бджіл на кокаїнові плантації.
 • На митниці Куби забороняють ввіз мобільних телефонів, тостерів, електричних плит та холодильників.
 • Одного разу французький єгиптолог привіз додому мумію єгипетського фараона. Митники довго не могли визначити розмір мита, оскільки такого пункту, як «мумія» в списку митниці не знайшли. В результаті, мумію вписали до пункту як «сушену рибу» та нарахували відповідний розмір мита.
 • Кумедна подія відбулася на американській митниці, коли її перетинав відомий російський оперний співак Федор Іванович Шаляпін. Під час перетину кордону хтось вигукнув «Погляньте, це Шаляпін – у нього золоте горло!». Американський митник не розгубився та відправив Федора Івановича на рентген.
 • Після повернення з Місяця на Землю також треба проходити митницю. Так відбулося з членами екіпажу космічного корабля Аполлон-11, серед яких був відомий американський космонавт Ніл Армстронг. В графі «відправлення» космонавти написали «Місяць», а в графі «Прибуття» – Гаваї. Також довеолося складати декларацію на вантаж, серед якого був пил та каміння з Місяця.

Часті Питання та відповіді про Міжнародний день митника

Кого вітати у Міжнародний день митника?

Це свято всіх працівників Державної митної служби України, регіональних та спеціалізованих митниць, митних постів.

Привітання на Міжнародний день митника

«Шановні працівники митної служби! Щиро вітаємо вас з вашим професійним святом! Нехай вас супроводжує спокійна мирна робота, щасливе життя та зростання у службі. Будьте завжди рішучими, з відповідальністю виконуйте свою роботу та не забувайте просуватися по кар’єрних сходинках. Ми любимо вас та пишаємося вами!»

«Прийміть щиросердечні вітання в день вашого професійного свята, а також слова подяки та пошани за важку та наполегливу працю та охорону кордонів нашої країни. Бажаємо вам здоров’я, вдачі, успіху, радості в житті та мирного неба над нашою Батьківщиною. З Міжнародним днем митника».

«Праця митника дуже серйозна та відповідальна. Її результати ми відчуваємо щодня. Це мирне небо над нашими головами, це якісні імпортні товари в нашому домі, це можливість швидко та безпечно перетнути кордон для подорожі в інші країни, чи можливість запросити у гості зарубіжних гостей. Вітаємо вас, шановні митники, бажаємо ще більше наснаги, сил та здоров’я до праці та особистого життя».

Як відзначати Міжнародний день митника?

В цей день організації проводять виступи, семінари, заходи з вдячністю для працівників митниці та навчальні семінари. Кожна людина може взяти участь у святкуванні цього свята.

Для цього необхідно: 

 • Подумати над тим, як митниця допомагає забезпечити безпеку нашої Батьківщини.
 • Зауважити, яким би був світ, якби світова торгівля не керувалася митницею.
 • Подумати над тією роллю, яку митниця відіграє у забезпеченні безпеки під час поїздки в інші країни.
 • Дізнайтеся більше про Всесвітню митну організацію та про 182 країни-учасниці.
 • Поділіться цим днем у соціальних мережах.

Коли будемо відзначати Міжнародний день митника?

РікДатаДень тижня
202126 січняВівторок
202226 січняСереда
202326 січняЧетвер
202426 січняП’ятниця
202526 січняНеділя
На конкретну дату
Copy link