Міжнародний день Малали
Щороку, 12 липня, світова спільнота відзначає День Малали (International Malala Day або Malala Day) – данину пам’яті лауреатки Нобелівської премії миру Малали Юсафзай. Цей день збігається з її днем народження і вшановує її невпинну боротьбу за права дітей та жінок.
Малала Юсафзай народилася 12 липня 1997 року в Мінгорі, Пакистан, і зростала в навчальному середовищі, яке підтримував її батько-педагог, що прищепило їй глибоку пристрасть до освіти. Однак, коли у 2007 році таліби захопили контроль над її містом і заборонили дівчатам відвідувати школу, Малала, незважаючи на свій вік, хоробро протистояла їм. У 2009 році вона почала вести блог про життя під владою талібів і своє прагнення до освіти. Протягом наступних трьох років вона та її батько проводили кампанію за права дівчат на освіту.
Під час жорстокого нападу 9 жовтня 2012 року бойовики Талібану вистрілили в голову Малалі. На той час їй було лише 15 років. Після чотирьох днів, проведених у військовому шпиталі, її перевели до відділення інтенсивної терапії в Бірмінгемі, Англія, де вона перенесла численні операції і тривалий курс реабілітаційної терапії. Згодом вона відновила навчання в Бірмінгемі.
У свій 16-й день народження вона поїхала до Нью-Йорка, щоб виступити в Організації Об’єднаних Націй. У 2013 році журнал TIME визнав Малалу однією з найвпливовіших людей світу. Наступного року вона стала лауреатом Нобелівської премії миру. Окрім цього престижного визнання, вона також була нагороджена Премією Організації Об’єднаних Націй з прав людини та Медаллю Свободи. У 2017 році Малала розпочала навчання в Оксфорді. Зараз вона живе в Бірмінгемі, продовжуючи виступати за розширення прав і можливостей жінок та їхню освіту.
Схожі події:
✔️ Міжнародний Жіночий День (День боротьби за права жінок)
✔️ Всесвітній день соціальної справедливості
✔️ Міжнародний день жінок і дівчаток в науці
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Вибір 12 липня як Дня Малали має важливе значення. Це не лише день її народження, але й день, коли в 2013 році вона виступила в Організації Об’єднаних Націй з потужним закликом до загального доступу до освіти. У своєму зверненні вона заявила: “День Малали – це не мій день. Це день кожної жінки, кожного хлопчика і кожної дівчинки, які підняли свій голос на захист своїх прав”.