Міжнародний день культури

Всесвітній день культури

Щороку 15 квітня світ відзначає Всесвітній день культури (Universal Day of Culture). Це свято є щирою відданістю справі збереження культурної спадщини в усьому світі. Він вшановує Пакт Реріха та Прапор Миру, символи прихильності до захисту мистецтва та культури як у мирний, так і в конфліктний час.1

Всесвітній день культури сягає своїм корінням візіонерського Пакту Реріха, запропонованого Миколою Реріхом, російським художником і філософом. Його палка віра в силу культури як скарбу людства спонукала його виступати за її захист через міжнародне співробітництво. Пакт Реріха, підписаний в цей день у 1935 році у Вашингтоні, став історичним договором, який визначив пріоритет збереження культурних артефактів над військовими потребами під час збройних конфліктів.

Міжнародний рух за утвердження 15 квітня як Всесвітнього дня культури був заснований у грудні 2008 року, об’єднуючи неурядові організації з таких країн, як Куба, Італія, Литва, Латвія, росія, Іспанія та Литва. Ця коаліція невтомно працює над просуванням міжкультурного діалогу та взаєморозуміння, втілюючи дух Пакту Реріха в глобальному масштабі.


Знамено миру

Знамено миру з трьома сферами в колі, що символізують минуле, сьогодення і майбутнє культури, слугує емблемою цього дня. Реріх уявляв собі світ, в якому культура і знання шануються і зберігаються з покоління в покоління. Прапор Миру піднімається в багатьох країнах 15 квітня, символізуючи всесвітню прихильність до збереження культури.

Примітно, що Литва була першою країною, яка почала відзначати Всесвітній день культури на державному рівні, починаючи з 2006 року. З того часу до неї приєдналися багато інших країн, кожна з яких внесла свої унікальні культурні заходи до цього міжнародного свята. Ці зусилля підкреслюють важливість культури для зміцнення глобальної єдності та взаєморозуміння.

У світі, де культурна спадщина все частіше опиняється під загрозою, Всесвітній день культури є життєво важливим нагадуванням про нашу колективну відповідальність за захист і плекання наших глобальних скарбів. Він підтверджує ідею про те, що культура виходить за межі кордонів і конфліктів, об’єднуючи людство спільною спадщиною творчості, мудрості і краси.

Всесвітній день культури слугує маяком надії на збереження культурної спадщини нашого світу. Відзначаючи цей день, ми визнаємо глибоку роль, яку культура відіграє у формуванні нашої ідентичності, наших суспільств і нашого майбутнього.

  1. http://udculture.info/en/mondial.html []
Позначки:
Copy link