Міжнародний день краватки

Міжнародний день краватки

Кожен рік 18 жовтня відзначається неофіційне свято – Міжнародний день краватки (International Necktie Day). Незважаючи на статус, подія набирає все більше популярності в усьому світі. 

Схожа подія:
👔 День краватки-метелика

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день краватки в історії

Започаткували цей захід в Хорватії, адже краватка вважається саме хорватським виробом. Краватка була елементом традиційної військової форми, стримуючи комір сорочки. Ці «шарфи» виготовляли з різних тканин, прикрашали вишивкою, їх носили звичайні солдати та офіцери (більш вишукані варіанти з шовку чи тонкої бавовни).

Хорватські вояки брали участь у Тридцятилітній війні, з тих часів краватка стала поширюватися по Європі (середина XVII сторіччя). При французькому дворі краватка стала модним предметом гардеробу та символом елегантності у буржуазії приблизно у 1650 році. Так у французькій мові з’явився вираз «à la Croate». Предмет таку назву і отримав, адже cravat – у перекладі з французької «хорват».

Англійською мовою цей предмет гардеробу називають tie, а походить ця назва від виразу «to tie a cravat» – спосіб зав’язування на шиї. 

Позначки:
Copy link