Міжнародний день анімації

Кожного року 28 жовтня світове суспільство святкує Міжнародний день анімації.

Схожі події:
🧸 Всесвітній день смурфіків
🧸 День народження Вінні-Пуха
🧸 Міжнародний день дитячої книги

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день анімації в історії

Відзначати цей день запропонувало французьке відділення ASIFA у 2002 р. на честь 110-річчя першої публічної вистави анімаційної технології. ASIFA – це Міжнародна асоціація анімаційного кіно.

Еміль Рейно

Вперше анімаційна подія «Оптичний театр» Еміля Рейно відбулася у 1892 році в Парижі у вигляді зображень, що рухалися під час проєктування.

Видатний художник та винахідник Еміль Рейно запросив глядачів на шоу, яке ще ніхто ніколи не бачив. Оптичний театр (Theatre optique) викликав справжній успіх. Талановитий митець показав публіці праксиноскоп – апарат, який показував рухливі зображення. Ця подія стала стартом анімаційного кіно.

Мета заснування події

Координацією та організацією святкових заходів на честь International Animation Day займається ASIFA. Мета свята – привернути увагу до мистецтва анімації. Останнім часом у святкуванні події беруть учать понад 50 країн світу. Анімація є всюди – у 3D-кінотеатрах, в ЗМІ, на телебаченні, в інтернеті, в рекламі та музичній індустрії. В анімаційному кіно застосовують різноманітні засоби, технології, вражаючі спецефекти. Ця форма мистецтва продовжує розвиватися та широко використовується для створення мультимедійних та художніх фільмів.

Позначки:
Copy link