Коптський Новий рік

Коптський Новий рік

Коптський Новий рік, також відомий як Найруз або Енкутаташ, є важливим культурним і релігійним святом, яке відзначається коптською православною християнською громадою. Воно припадає на 1-й день коптського місяця туут, що зазвичай відповідає 11 або 12 вересня за григоріанським календарем. У 2023 році Коптський Новий рік відзначається 12 вересня.

Найруз бере свій початок у Стародавньому Єгипті і має як релігійне, так і історичне значення. Вважається, що термін “Найруз” походить від коптського слова “ніяруз”, що означає “річки”, яке символізує щорічну повінь річки Ніл, що приносить родючість землі і знаменує початок нового сільськогосподарського циклу.

Для коптських православних християн Найруз вшановує пам’ять мученицьку смерть святих мучеників: Святих Юлія та Аарона, які були християнськими воїнами в римській армії, та Святої Марії, Матері Божої. Свято відзначається богослужіннями, молитвами та особливими літургійними обрядами.

Найруз також відзначається як культурна подія в різних країнах зі значними коптськими громадами, таких як Єгипет та Ефіопія. Святкування часто включає традиційну музику, танці, застілля та зустрічі з друзями і родиною. В Ефіопії він також відомий як “Енкутаташ”, що означає “Подарунок коштовностей”, і відзначається яскравими церемоніями та громадськими зібраннями.

Схожа подія:
Мусульманський Новий рік

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link