Католицьке свято Воздвиження Хреста Господнього

Свято Воздвиження Хреста Господнього

14 вересня християни-католики та парафіяни більшої частини східних церков відзначають одне з 12 великих свят – Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Святкується воно у пам’ять про віднайдення саме хреста, на якому був страчений Син Божий. Термін «воздвиження» трактується як «піднесення» – обряд прославляння віднайденої святині.

Схожі події: Свято перенесення Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа (Третій Спас) та Воздвиження хреста Господнього (піст)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Церкви розповідає, що на встановлення цього свята вплинули дві події: віднайдення самого Хреста, датоване IV сторіччям, та його повернення до Єрусалиму з перських земель в VII сторіччі. Згідно з переказами, Хрест на горі Голгофі неподалік Єрусалиму в 326 році знайшла цариця Єлена – мати Костянтина, який став першим імператором-християнином. Святиня пролежала під землею, куди римляни закопували тіла та знаряддя тортур, майже 300 років. Патріарх Макарій підняв Хрест, а точніше, його уламок над вірянами, які прийшли на Голгофу. Шматок дерева став не тільки символом страждання Христа та закінчення його земного життя, а ще й уособленням самої Церкви, яка зазнала стільки зневаги, поневірянь, тортур та заборон. Здійнятий до неба Хрест став символом перемоги християнської віри, торжества віри над переслідуваннями, тріумфу Бога над усіма ворогами.


Позначки:
Рекомендовано
13 вересня християни святкують свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці, яке…