Воздвиження хреста Господнього (піст)

Воздвиження хреста Господнього (піст)

14 вересня християни відзначають одне з 12 великих свят –  Воздвиження Хреста Господнього. Раніше це свято ми відзначали 27 вересня. З 2023 року й українці відзначають Воздвиження Чесного Хреста Господнього разом з церквами західного обряду, у зв’язку з переходом на новоюліанський календар з 1 вересня.

Відзначається воно у пам’ять про віднайдення саме хреста, на якому був страчений Син Божий. Термін «воздвиження» трактується як «піднесення» – обряд прославляння віднайденої святині.Ще з епохи середньовіччя його прославлення прирівнювали до Страсної П’ятниці – дня, коли відбулася страта Ісуса Христа. У цей день віряни мали дотримуватися сурового посту.

Стримуючи себе від чогось, людина виховує силу волі, очищається від гріхів та удосконалюється духовно. Саме молитви та піст дали Ісусу Христу сили перед походом до Галілеї. Християни по цей день дотримуються такої традиції, адже це найкраща можливість зосередитись та зблизитись з Богом.

Люди, які не можуть відмовитись від споживання їжі, наприклад, вагітні чи хворі, можуть утриматись від чогось частково, щоб якомога більше сконцентрувати свою увагу на Господі. Під час посту обов’язково потрібно молитися.

Піст допомагає подолати у собі гнів, зло та брехню, даючи надію на отримання земних благ. В жодному азі він не повинен приносити страждання – християни мають бути щасливими та усміхненими.

Історія Церкви розповідає, що на встановлення цього свята вплинули дві події: віднайдення самого Хреста, датоване IV сторіччям, та його повернення до Єрусалиму з перських земель в VII сторіччі. Згідно з переказами, Хрест на горі Голгофі неподалік Єрусалиму в 326 році знайшла цариця Єлена – мати Костянтина, який став першим імператором-християнином. Святиня пролежала під землею, куди римляни закопували тіла та знаряддя тортур, майже 300 років. Патріарх Макарій підняв Хрест, а точніше, його уламок над вірянами, які прийшли на Голгофу. Шматок дерева став не тільки символом страждання Христа та закінчення його земного життя, а ще й уособленням самої Церкви, яка зазнала стільки зневаги, поневірянь, тортур та заборон. Здійнятий до неба Хрест став символом перемоги християнської віри, торжества віри над переслідуваннями, тріумфу Бога над усіма ворогами.

Листівки на Воздвиження хреста Господнього

З воздвиженням! | Вітальна листівка - Листівка на Воздвиження хреста Господнього
Миру та злагоди! | Вітальна листівка - Листівка на Воздвиження хреста Господнього
Зі святом Воздвиження Хреста Господнього! | Вітальна листівка - Листівка на Воздвиження хреста Господнього
Loading...

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Copy link