День Зоряних воєн

День Зоряних війн

4 травня кожного року світ відзначає важливе свято у кінематографі – День Зоряних Війн. Легендарна космічна сага – це дев’ять епізодів і дві історії про головного персонажа Люка Скайвокера та його героїчну боротьбу з космічними ворогами.

Схожі події:
👾 Міжнародний день пам’яті далеків
👾 День Бетмена

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Дата святкування 4 травня обрана через цікавий каламбур, пов’язаний з відомою цитатою з фільму «May the Force be with you» («Хай буде з тобою сила»), яку фанати кінострічки інтерпретували по-своєму: «May the fourth be with you» («4 травня буде з тобою»). Популярну фразу також поєднують зі вступом на державну посаду британського прем’єра Маргарет Тетчер 4 травня 1979 року. Другий день народження зоряної саги припадає на 25 травня 1977 року, коли світ побачив перший фільм «Нова надія». Саме у ньому за сценарієм прозвучало легендарне висловлювання.

Вперше свято відбулося неофіційно у 2011 році у місті Торонто. У Канаді день народження «Зоряних Війн» відсвяткували вікториною та конкурсом костюмів. Після цього тематичні заходи стали проходити у різних країнах світу. У 2013 році студія Disney, що викупила права на франшизу в автора Джорджа Лукаса та компанії Lucasfilm, оголосила 4 травня днем народження саги.

Під час святкування Дня Зоряних Війн учасники заходів переодягаються у костюми персонажів фільму, проводять фантастичні паради, запрошують акторів відомої кінострічки. На фестивалі Star Wars Celebration почесним гостем щороку є Марк Хемілл, який зіграв роль головного героя саги Люка Скайвокера. У деяких країнах на честь дня народження шедевру кінематографа організують спільні перегляди фільмів. 

За касовими зборами в історії кінематографу «Зоряні війни» посідають друге місце, поступаючись лише фільмам всесвіту Marvel. Святкування дня народження саги стало поширеною традицією.

Позначки:
Copy link