День святого Варнави

День святого Варнави

24 червня кожного року православна церква вшановує пам’ять святого Варнави Ветлузького, що родом з Великого Устюга.

Схожі події: День пам’яті святого Феодора Студита та День пам’яті святого пророка Софонії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святий жив у 14-15 століттях. Спочатку був священиком у храмі, а пізніше став ченцем, оселившись біля річки Ветлуги (через що його кличуть Ветлузьким). Варнава вів усамітнене життя близько 30 років та помер старцем.

В народі на День святого Варнави заборонялось рвати траву (нібито біси отруювали її), вживати плоди, зірвані цього дня, працювати впівсили, сваритись, ревнувати, давати й брати у борг, їсти шкідливу їжу та пити алкогольні напої.

До дня Варнави наші предки виготовляли спеціальні обереги від нечисті з сушених трав. Жінки ворожили на вірність чоловіка. Святого також називали Суничником, бо вважали, що задля гарного врожаю полуниця повинна достигнути саме до 24 червня.

Існує декілька прикмет до свята: тепла погода віщує гарний горіховий врожай; спекотно на світанку – дощитиме; туманно – чекаємо вдалого грибного врожаю; туман над водою обіцяє сонячний день; активне цвітіння акації до прекрасного врожаю; сильний запах трави чи нерозкриті бутони шипшини говорять про наближення сильних дощів.

Позначки:
Copy link