День пам'яті Віктора Цоя

День пам’яті Віктора Цоя

15 серпня всі прихильники творчості Віктора Цоя відзначають День пам’яті Віктора Цоя. Адже саме в цей день у 1990 поблизу міста Тукумс в автомобільній катастрофі загинула 28-річна легенда радянського пост-панку. Але і досі, як написано на стіні дома №37, що на Арбаті, «Цой живий» у своїх піснях, кінофільмах та серцях мільйонів людей. 

Схожі події:
🎸 День вуличного музиканта
🎸 Міжнародний день музики
🎸 День музичних магазинів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Зірка на ім’я Сонце

За своє коротке життя Віктор Цой встиг зробити більше, ніж більшість артистів, які вважають себе зірками. Його слава та народна любов не давала спокою заздрісникам і тим, кому «страшно щось змінювати». Представники влади не тільки не заохочували його виступи, але вважали його творчість небезпечною для морального та духовного розвитку молоді. Пісні гурту «Кіно» неможливо було почути на радіо або по телебаченню. При цьому мільйони касет розходилися по руках фанатів, а за квитки на концерти прихильники готові були віддати місячну зарплату.

Як проводять День пам’яті Віктора Цоя?

Зараз не тільки в дні пам’яті, але цілий рік на могилі в Санкт-Петербурзі, біля котельні «Камчатка» та стін Віктора Цоя у багатьох містах можна побачити живі квіти, плакати та запалені свічки. Біля стіни-меморіалу на Арбаті молоді люди залишають у спеціальній попільничці надламану прикурену сигарету. 

Copy link