День пам’яті святої Агафії

День пам’яті святої Агафії

18 лютого – християнське свято, день пам’яті святої мучениці Агафії (Агати). Ця дівчина перенесла немало страждань за віру під час гоніння на християн, за що її справедливо називають святою мученицею. Народившись у заможній іменитий родині у місті Панормо (нині Палермо), вона була надзвичайно проникливою і дуже чітко вміла розрізняти істинне від лихого. 

Схожі події: День пам’яті святої Анни Пророчиці та День пам’яті святого Феодора Студита

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Під час гоніння на християн місцевий сенатор-язичник наказав своїм воїнам привести до нього Агафію і намагався нечесним шляхом залучити її до язичництва, але Агафія відмовилася. «Легше пом’якшити камінь і розтопити залізо, ніж переконати цю дівчину» – казали про неї. За непослух вона була засуджена до жорстоких тортур, однак пізніше, після усіх перенесених мук, до Агафії явився апостол Петро і вилікував всі її рани. Побачивши зцілення Агафії, розлючений сенатор розпорядився продовжити тортури. Того ж дня у місті трапився великий землетрус, і перелякані мешканці стали вимагати припинити знущання над Агафією. Після жорстоких мук Агафію повели в темницю, де вона мирно померла. 

Через рік після смерті Агафії вулкан Етна прокинувся і почав вивергати велике полум’я і розтоплену лаву. Налякані жителі міста вбачали близьку смерть і кинулися до могили Агафії, взяли з труни її одяг, щоб захиститися від вогню, і виверження вулкану припинилося. Тому св. Агафія також вважається захисницею від пожежі.

Життя цієї мучениці – яскравий приклад стійкої віри у Бога, яка дарує нам сили терпляче переносити всі страждання і знегоди життя, не втрачаючи духу. 

Позначки:
Share via
Copy link